Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kradł paliwo z ciężarówki należącej do firmy, w której był zatrudniony

Utworzona: 2023-05-28


Mławscy kryminalni ustalili, że mężczyzna w wynajmowanym mieszkaniu oraz użytkowanej komórce lokatorskiej składował ponad 400 litrów oleju napędowego.

Zatrzymany miał także spore zapasy płynu do spryskiwaczy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, swoje zapasy zgromadził, kradnąc paliwo i płyn z samochodu ciężarowego, należącego do firmy, w której był zatrudniony. Wpadł, bo wydał go intensywny zapach paliwa, unoszący się w bloku, co zaniepokoiło mieszkańców. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji. 43-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został także ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia pożarowego.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że reakcja mieszkańców zapobiegła niebezpieczeństwu i pozwoliła na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież paliwa. Bezpieczeństwo lokalne tworzy się właśnie w ten sposób - dzięki reakcji świadków i współpracy z policją. Jeśli widzimy coś niepokojącego, możemy przekazać informację anonimowo, zadzwonić na numer alarmowy 112 lub powiadomić dzielnicowego. Kontakt ułatwi aplikacja Moja Komenda.

Źródło: policja
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels