Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przewozili drewno bez badań i uprawnień

Utworzona: 2023-05-31


Dziewięć ciężarówek przewożących za dużo drewna wycofali tymczasowo z ruchu inspektorzy z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie działań prowadzonych z funkcjonariuszami Straży Leśnej. W jednym przypadku kierowca przeładowanej ciężarówki nie miał ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz ukończonego kursu kwalifikacji wstępnej.

W wyniku współpracy obu służb zatrzymano dziewięć ciężarówek, które przewoziły za dużo drewna. „Rekordzista” ważył ponad 55,6 t zamiast dopuszczalnych 40. Oprócz tego w jednym przypadku inspektorzy stwierdzili także szereg innych nieprawidłowości. Kierowca zestawu ważącego 52,6 t nie miał ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz ukończonego kursu obowiązkowej kwalifikacji wstępnej. Z kolei kontrola czasu pracy wykazała, że skrócił odpoczynek dzienny i nie wprowadzał prawidłowo danych na karcie kierowcy.

Nienormatywne przewozy zostały wstrzymane do czasu przeładowania nadmiaru przewożonego drewna na inne pojazdy. Za stwierdzone naruszenia przepisów prawa przewoźnikom drogowym grożą kary pieniężne. Wobec nich będą wszczęte postępowania administracyjne.

Źródło: ITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels