Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiana organizacja ruchu na A2 w okolicy Wrześni i Słupcy
Utworzona: 2023-06-23

26 czerwca br. rozpocznie się przebudowa wiaduktu autostradowego w okolicy Wrześni (209 km A2) oraz mostu nad strugą Bawół w okolicy Słupcy (225 km A2). W związku z tym kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Wiadukt Autostradowy, przebiegający nad DK 92, w okolicy 209 km Autostrady Wielkopolskiej składa się z dwóch niezależnych obiektów (po jednym dla każdej jezdni autostrady). W poszczególnych etapach prac zostanie on całkowicie rozebrany, a następnie wybudowany nowy. Dla kierowców oznacza to poprowadzenie ruchu odpowiednio na północnej lub południowej części obiektu (jezdni autostrady), w zależności od realizowanego etapu. Podobnie prace zaplanowano w przypadku mostu nad Strugą Bawół, zlokalizowanego w okolicy 225 km A2.

Pomimo budowy ruch pojazdów na autostradzie będzie utrzymany. W pierwszym etapie prace będą realizowane na jezdniach południowych, w kierunku Warszawy, a ruch pojazdów zostanie przełożony na jezdnię północną. Z uwagi na prowadzone prace będzie również konieczne wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na DK 92, która przebiega pod wiaduktem WA39/WA39a (209 km A2).

Mając na uwadze minimalizację utrudnień dla kierowców, prace zostały podzielone na etapy. Pierwszy rozpocznie się 26 czerwca br. Spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac. Prosi jednak pamiętać, że niekorzystne warunki pogodowe (silny wiatr, opady deszczu, wydłużony okres zimowy itp.) mogą wpłynąć na czas realizacji robót.

Źródło: Autostrada Wielkopolska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels