Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Odcinkowy pomiar prędkości na A4

Utworzona: 2023-07-02


Objęty zostanie nim 8-kilometrowy odcinek A4, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie. Zakończył się montaż kamer na bramownicach nad autostradą.

Wybór lokalizacji poprzedziła analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonana wspólnie przez GDDKiA i GITD. Autostrada na tym odcinku nie posiada pasa awaryjnego i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 110 km/h. W latach 2018-2022 doszło tu do prawie trzydziestu wypadków, w których zostało poszkodowanych około pięćdziesiąt osób. Ze względu na skalę oraz skutki zdarzeń drogowych, do których dochodzi na tym odcinku, konieczne jest objęcie go stałą kontrolą prędkości.

Jak zaznacza GDDKiA, wykorzystanie odcinkowych pomiarów prędkości, za funkcjonowanie których odpowiada CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, komórka organizacyjna GITD), przekłada się na zmniejszenie ilości incydentów związanych z przekraczaniem obowiązujących ograniczeń prędkości. Tym samym istotnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak udało się ustalić redakcji etransport.pl, odcinkowe pomiary prędkości pojawią się w 13 województwach naszego kraju. Urządzenia mają możliwość rejestracji naruszeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się pojazd. Umożliwiają identyfikację pojazdu, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Są dostosowane do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Lista wszystkich nowych lokalizacji odcinkowych pomiarów prędkościŹródło: GDDKiA
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels