Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsze Volvo FH Electric już na polskich drogach
Utworzona: 2023-07-06

Pojazd, który zasilił flotę MBC Trans to, w pełni elektryczny ciągnik, wyposażony w 3 silniki elektryczne oraz zestaw 6 baterii o pojemności 540 kWh i zasięgu 300 km.

Miesiąc od uroczystego podpisania umowy, podczas Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland na Autodromie Jastrząb, Volvo Trucks Polska oficjalnie przekazała przewoźnikowi pierwsze w Polsce Volvo FH Electric 4x2T. Wydarzenie miało miejsce 4 lipca, w siedzibie Volvo Trucks Polska w Młochowie, a kluczyki do pojazdu wręczył osobiście Prezes Volvo Trucks – Roger Alm.

Strategia spółki oparta jest na zrównoważonych rozwiązaniach stąd współpraca i wybór produktów Volvo Trucks. MBC Trans to obecnie nie tylko transport. Współtworzymy polskiego operatora usług optymalizacji energetycznych pod nazwą Virtual Power Plant. Specjalizujemy się w optymalizacji zużycia energii elektrycznej i ciepła w obiektach stacjonarnych i łańcuchach dostaw tym samym wspierając strategie ESG i wymagania stawiane przez europejską taksonomię. Redukcja śladu węglowego, maksymalizacja wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, zarządzanie energią konsumowaną w całym łańcuchu od produkcji towaru, poprzez jego dystrybucję oraz kolejne fazy życia produktu aż do fazy recyclingu to konieczność, a nawet patriotyczny obowiązek. Aby urzeczywistnić nasze ambicje, ważna jest współpraca z dostawcami energii i liderami branży, takimi jak Volvo Trucks. Volvo FH Electric to nasza kolejna inwestycja, która będzie miała znaczący wpływ na emitowaną ilość dwutlenku węgla w naszej flocie. Cieszymy się, że dokładamy tak znaczącą cegiełkę w dekarbonizacji europejskich operacji transportowych mówi Marcin Ciołek, Prezes Zarządu MBC Trans.
Samochód zasili flotę około 100 pojazdów, których większość stanowi najbardziej ekonomiczne paliwowo ciągniki Volvo Trucks z silnikami I-Save gwarantujące optymalne wyniki zużycia energii (VECTO). Dopełnieniem oferty jest 8-letni Złoty Kontrakt Serwisowy, gwarantujący pełną kontrolę kosztów, bezproblemową eksploatację pojazdu i maksymalną dyspozycyjność. Pojazd został sfinansowany przez VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o., a system ładowania Kempower zapewni firma K+Power.


Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych w 2019 roku, firma sprzedała łącznie prawie 5 000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. Obecnie Volvo oferuje najszerszą w branży gamę produktów, obejmującą sześć produkowanych seryjnie modeli elektrycznych, które zaspokajają szeroki zakres potrzeb od miejskiej dystrybucji i wywozu śmieci, po miejski transport budowlany i transport regionalny. Volvo Trucks jest liderem na rynku ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych (≥ 16 ton) w Europie, a Polska z przeszło 55% udziałem rynkowym (dane po maju) stanowi doskonały dowód na to, że marka Volvo stoi na czele transformacji w kierunku zeroemisyjnego transportu. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być świadkiem przekazania pierwszego Volvo FH Electric w Polsce – to kolejny znaczący krok w kierunku naszej wizji zrównoważonego transportu mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.


Cieszymy się, że na polskim rynku jest coraz więcej firm, które odważnie i świadomie decydują się na inwestycje w ekologiczną transformację transportu drogowego. Transformacja ta wymaga odpowiedniej infrastruktury i głębokiej współpracy w ramach łańcuchów dostaw. W Volvo Trucks Polska staramy się być najlepszym Partnerem Biznesowym naszych Klientów i wspierać ich w tej podróży. Dostawa nowoczesnego pojazdu elektrycznego to jedynie początek tej drogi. Poprzedzona doradztwem i rzetelną analizą potrzeb, tras i przebiegów stanowi kompleksowe rozwiązanie, które leżu u podstaw konsekwentnie realizowanej przez nas, od wielu już lat, strategii. Jestem niezwykle dumna, że jest coraz więcej Klientów, jak MBC Trans, którzy dzięki swoim pionierskim postawom i ambitnym celom, przyłącza się do naszych wspólnych wysiłków na rzecz zrównoważonej przyszłości podsumowuje Małgorzata Kulis, VP, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Źródło: Volvo Trucks Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels