Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Jak się zabezpieczyć przed włamaniem do kabiny - nagranie kierowcy
Utworzona: 2023-07-30

Zawodowi kierowcy wiedzą doskonale, że w Europie brakuje infrastruktury, która pozwoliłaby "ciężarowcom" odpoczywać w cywilizowany sposób bez obaw o napad czy włamanie do kabiny. Doświadczony kierowca podpowiada jak zminimalizować ryzyko i zwiększyć własny komfort psychiczny.

Kanał "Kierowca zawodowy dla początkujących" prowadzony przez Jana Adamczyka przedstawia wskazówki jak radzić sobie w różnych sytuacjach, typowych dla realiów transportowych. Jeden z odcinków autor poświęcił sposobom przeciwdziałania włamaniom do kabiny. Profesjonalista przyznaje, że na początku pracy w zawodzie kierowcy nie zwracał większej uwagi na to, gdzie parkuje. Jednak po kilku niebezpiecznych zdarzeniach zaczął przestrzegać pewnych reguł bezpieczeństwa. Twierdzi, że do napadów dochodzi nie tylko na "dzikich parkingach", ale też przy stacjach paliw. Powinno się w miarę możliwości, zatrzymywać na noc na dużych, oświetlonych parkingach, a najlepiej tam, gdzie działa monitoring. Warto również zaopatrzyć się w kamerę samochodową z możliwością nagrywania na postoju.

Niektórzy producenci ciężarówek na liście ich wyposażenia umieszczają zabezpieczenia antywłamaniowe (blokady drzwi), co ułatwia życie kierowcy i zwiększa jego komfort psychiczny podczas noclegów na parkingach, gdzie nie czuje się w pełni bezpiecznie. Są też inne sposoby. W sklepach dostępne są zestawy wewnętrznych, mechanicznych, prostych w montażu zabezpieczeń antywłamaniowych do drzwi kabin. Wydatek niewielki, a korzyść ogromna. Można również zastosować najprostsze rozwiązanie - zablokować dwoje drzwi poprzez przeciągnięcie w poprzek kabiny, umieszczenie wewnątrz uchwytów drzwiowych i zapięcie pasów do mocowania ładunku.

Zdarzają się przypadki ataków na śpiących kierowców gazem odurzającym lub paraliżującym, wpuszczanym do kabiny przez system wentylacji. Warto więc na noc zostawiać uchylony szyberdach, aby zmniejszyć skutki napadu z użyciem gazu. Można również zastosować czujniki wykrywające obecność tego typu gazu w powietrzu.Źródło i screen: YouTube
Grafika poglądowa
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels