Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nielegalny kabotaż w wykonaniu niemieckiego przewoźnika
Utworzona: 2023-08-29

Przewóz ładunku ze Skwierzyny do Szczecina, przerwali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówką należącą do niemieckiej firmy wykonywano nielegalny kabotaż. Ładunek przekazano innemu przewoźnikowi.

Na S3 pod Gorzowem Wielkopolskim, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do standardowej kontroli ciężarówkę należącą do niemieckiego przedsiębiorcy. Solówką przewożono ładunek ze Skwierzyny do Szczecina, czyli wykonywano tzw. kabotaż w transporcie.

Funkcjonariusze przypominają, że taki zarobkowy transport ładunku pomiędzy punktami odbioru znajdującymi się w innym państwie niż kraj, w którym przewoźnik założył działalność gospodarczą, jest dozwolony, ale pod określonymi ściśle warunkami. W tym przypadku inspektorzy stwierdzili, że nie zostały one spełnione. Kierowca powinien okazać podczas kontroli dokumenty potwierdzające wykonanie poprzedniego przewozu międzynarodowego i każdego kolejnego przewozu kabotażowego. Mężczyzna nie przedstawił tych dokumentów.

Inspektorzy wstrzymali nielegalny transport. Kierowca mógł odjechać z miejsca kontroli dopiero po przekazaniu ładunku przewoźnikowi uprawnionemu do wykonania tego przewozu. Za stwierdzone naruszenie przepisów prawa, regulujących rynek transportowy, zostanie też wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Niemiecki przedsiębiorca wpłacił 12 000 zł kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej. W przeciwnym razie ciężarówka zostałaby skierowana na wyznaczony parking strzeżony.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels