Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

14 ciężarówek zasilanych HVO pokonuje codziennie 6400 km

Utworzona: 2023-09-13


W ramach wysiłków na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z działalności w transporcie lądowym CEVA Logistics realizuje usługi logistyczne dla firmy Toyota Motor Europe w północnej Francji używając pojazdów zasilanych syntetycznym biodieslem HVO.

Ciężarówki zasilane tym paliwem codziennie pokonują dystans 6400 km, co pozwala zmniejszyć roczną emisję CO2 o ponad 1200 ton. W ten sposób w ciągu roku CEVA Logistics paliwo HVO powinno zastąpić 470 000 litrów oleju napędowego. Dla przypomnienia, HVO to certyfikowane biopaliwo syntetyczne drugiej generacji, uznawane za paliwo zrównoważone. Produkowane jest wyłącznie z odpadowego oleju roślinnego i może być wykorzystywane w silnikach Diesla bez żadnych modyfikacji technicznych. W porównaniu ze standardowym paliwem umożliwia zmniejszenie emisji CO2 nawet o 83% i emisji drobnych i ultradrobnych cząstek o 30%.

W ramach swoich działań w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko w 2022 r. CEVA uruchomiła usługę drogowo-kolejową z kontenerami wielokrotnego użytku do codziennego transportu części samochodowych z Hiszpanii na północ Francji.

Współpracujemy z firmą Toyota Motor Europe już od ponad 20 lat, dostarczając części do jej zakładów we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich. Te silne relacje z naszymi klientami pozwalają nam tworzyć nowe rozwiązania logistyczne, aby sprostać wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną powiedział Luc Nadal, dyrektor zarządzający CEVA Logistics na Europę.
Stosowanie HVO jest częścią globalnego zobowiązania firmy do redukcji emisji pochodzących z transporcie drogowym. Oprócz ambitnego partnerstwa nawiązanego z Engie i SANEF w celu dekarbonizacji sektora drogowego transportu towarowego (ECTN Alliance), CEVA ogłosiła niedawno nabycie 1540 pojazdów elektrycznych, które do końca 2025 r. będą wykorzystywane we wszystkich dedykowanych operacjach logistycznych. Do tego czasu firma zamierza zasilać wszystkie swoje magazyny w 100% niskoemisyjną energią elektryczną. Dzięki wdrażaniu innych inicjatyw, takich jak zwiększanie wykorzystania biopaliw, testowanie wodorowych ogniw paliwowych i wykorzystanie kolei do transportu przesyłek całopojazdowych, firma należy do liderów transformacji energetycznej branży logistycznej i spełnia oczekiwania swoich klientów, którzy w coraz większym stopniu oczekują zrównoważonych usług transportowych.

Źródło: CEVA Logistics
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels