Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Kierowca-właściciel firmy sam zwrócił na siebie uwagę ITD - nagranie
Utworzona: 2023-09-13

Mężczyzna nie zatrzymał się przed znakiem „stop” oraz rejestrował fikcyjny odpoczynek podczas jazdy. Za ingerencję w pracę tachografu stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał polski ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą. Powodem interwencji było niezastosowanie się kierującego do znaku „stop” (B-20). Za kierownicą zestawu siedział sam właściciel firmy, który jechał bez ładunku do Starachowic. W trakcie czynności kontrolnych, funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca zapisuje w tachografie i na karcie odpoczynek zamiast jazdy. Manipulacja czasem pracy trwała od momentu rozpoczęcia przez mężczyznę dziennego okresu pracy aż do zatrzymania do kontroli drogowej przez inspektorów ITD. W związku z tym, funkcjonariusze nakazali kierowcy odpięcie naczepy od ciągnika siodłowego. Okazało się, że do czujnika impulsów ruchu samochodu ciężarowego był przyczepiony magnes owinięty czarną tkaniną. Ten przedmiot zakłócał prawidłowe działanie tachografu.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy na najbliższe trzy miesiące i nałożeniem mandatu karnego za niezastosowanie się do znaku „stop”. Za użycie przedmiotu zakłócającego pracę tachografu zostanie wszczęte postępowanie z ustawy o transporcie drogowym wobec przedsiębiorcy. Grozi mu nie tylko kara pieniężna, ale również odpowiedzialność z kodeksu karnego. Zabroniona ingerencja w pracę tachografu i drogomierza pojazdu to przestępstwo. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariuszom z miejscowej jednostki policji.Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels