Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Obwodnica Chełmca: tylko ponad kilometr długości a wielkie znaczenie dla ruchu tranzytowego

Utworzona: 2023-09-21


Kierowcy mogą już korzystać z nowo otwartej trasy, która łączy DK28 z północną obwodnicą Nowego Sącza.

Odcinek długości 1406 m ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Chełmca i Nowego Sącza. Łączy rondo siostry Czesławy Lorek z rondem im. ks. prof. Bolesława Kumora, pozwalając na ominięcie przebiegających przez centrum Chełmca ul. Limanowskiej i Marcinkowickiej. Ruch pojazdów na tym skrzyżowaniu zmierzono tuż przed pandemią. W styczniu 2020 roku codziennie przejeżdżało nią ponad 26 tysięcy pojazdów, w tym ponad 3,6 tysiąca samochodów ciężarowych i dostawczych. Trasa domyka od zachodu północną obwodnica Nowego Sącza i wyprowadza z centrum ruch tranzytowy, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowy odcinek jest z kilku względów nietypowy. Przebiega niemal w całości na nasypach, a pod nim przechodzą wszystkie drogi lokalne. Na trasie nie ma żadnego skrzyżowania. Ma też walor widokowy, jadący nim kierowcy widzą z lepszej perspektywy okolicę i pasma Beskidów. 

Na obwodnicę Chełmca czekali nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale też mieszkańcy Nowego Sącza. Ten półtorakilometrowy odcinek ma fundamentalne znaczenie dla mieszkańców zachodniej części miasta, dla turystów, dla ruchu tranzytowego, który dzięki tej drodze ominie centrum Chełmca powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Źródło: GDDKiA
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels