Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

300-tysięczna ciężarówka szyta na miarę

Utworzona: 2023-10-05


Jubileuszowym pojazdem przygotowanym przez Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks (CTT), dział pojazdów produkowanych na zamówienie, jest Actros 8x4/4 Full-SLT.

Od ponad 20 lat zespoły CTT tworzą i sprzedają rozwiązania szyte na miarę. Przez lata asortyment produktów był ciągle poszerzany. Dziś można na przykład wyposażyć ciężarówkę w komponenty pozwalające sprostać rygorystycznym wymaganiom w transporcie ciężarowym, wprowadzić dodatkową oś, zmienić rozstaw osi lub zamontować kabinę z dodatkowymi siedzeniami, np. w pojazdach straży pożarnej lub komunalnych. Konwersje zgodne ze specjalnymi życzeniami klientów przeprowadzane są w fabryce w Wörth, w CTT w Molsheim we Francji (oddalonej 100 km od Wörth) oraz za pośrednictwem sieci partnerów Custom Tailored Trucks. Specjaliści są w stanie przerobić do 70 samochodów dziennie.

Jubileuszowy Actros 8x4/4 Full-SLT

Po opuszczeniu linii produkcyjnej w Wörth oryginalna 3-osiowa ciężarówka została przerobiona w 4-osiowy model SLT z dwiema osiami napędzanymi. Konwersja została przeprowadzona w Molsheim i zakładzie TITAN w Sulzbach. Pojazd może być używany jako ciągnik siodłowy. W tym celu zamontowano 8-tonową oś przednią i ramę za kabiną, zapewniając miejsce na 900-litrowy zbiornik paliwa, zbiornik na sprężone powietrze oraz umieszczony z tyłu układ chłodzenia. Dodano też, oczywiście, sprzęg siodłowy i zadbano o efektywny rozkład nacisku na osie. Rama została wyposażona w listwę boczną.

eActros 300 lowliner

W ramach projektu pilotażowego na bazie ciągnika eActrosa 300 Custom Tailored Trucks buduje w Molsheim wersję z siodłem o niskiej wysokości, określaną mianem „lowliner”. Pojazd może być wykorzystywany w zestawie z naczepami typu Mega oraz w logistyce motoryzacyjnej. Sprawdzi się także jako ciągnik do transportu towarów wymagających wysokości wewnętrznej przestrzeni ładunkowej naczepy do 3 metrów. Gotowe lowlinery mają być początkowo wykorzystywane przez wybranych klientów w logistyce zakładowej Mercedesa.Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels