Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Volvo Trucks ułatwia dostęp do stacji szybkiego ładowania ciężarówek

Utworzona: 2023-10-10


Ogólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek otwiera się w Szwecji. Sieć ładowania zasilana jest energią odnawialną. Nowa usługa producenta ułatwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i dostęp do nich.

Sieć szybkiego ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych, to kluczowy element przejścia na bardziej zrównoważony transport ciężki. W Szwecji w latach 2023 i 2024 planuje się otwarcie około 130 stacji ładowania. Stacje są obsługiwane przez kilka różnych firm, a Volvo Trucks jest jednym z zaangażowanych partnerów.

Producent uruchamia teraz nową usługę, która umożliwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i uzyskiwanie dostępu do nich. Zostanie najpierw uruchomiona w Szwecji, a wkrótce potem na innych rynkach europejskich i w innych częściach świata. Jest ona dostępna dla wszystkich marek samochodów ciężarowych i wyświetla wszystkie stacje ładowania odpowiednie dla pojazdów ciężarowych, niezależnie od tego, kto je obsługuje. Użytkownik może płacić za ładowanie za pośrednictwem nowej platformy, a w niedalekiej przyszłości możliwa będzie także rezerwacja czasu ładowania.

Klienci będą mogli uzyskać wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć stacje ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych i będą mieć pewność, że płacą uczciwą cenę rynkową, bez ukrytych opłat. Dzięki możliwości dobrego zaplanowania trasy z wyprzedzeniem i minimalnej liczbie czynności administracyjnych, jestem przekonany, że jest to ważny krok w kierunku jeszcze większej popularności elektrycznych modeli wśród właścicieli flot mówi Roger Alm.
Producent ściśle współpracuje z operatorami punktów ładowania na całym świecie, aby rozwijać sieć ładowania i usługi tak płynnie i szybko, jak to możliwe.Volvo Trucks, integralna część Volvo Group, buduje także infrastrukturę ładowania za pośrednictwem Milence, spółki joint venture utworzonej z Daimler Truck i Traton Group. Efektem partnerstwa będzie instalacja i obsługa co najmniej 1700 wysokowydajnych punktów ładowania ekologiczną energią na autostradach i w ich pobliżu, a także w węzłach logistycznych w całej Europie. Infrastruktura umożliwi ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych o dużej ładowności akumulatorowej, niezależnie od marki.

Tak działa usługa ładowania Volvo Trucks

👉 Usługa ładowania jest częścią platformy Volvo Connect, oferującej dostęp do usług cyfrowych.
👉 Klient może znaleźć i zapłacić za ładowanie za pośrednictwem Volvo Connect i aplikacji mobilnej. Mapa cyfrowa pokazuje stacje ładowania i ich dostępność. W najbliższym czasie możliwa będzie rezerwacja czasu ładowania.
👉 Klient dojeżdżając do stacji ładowania, za pomocą karty lub aplikacji mobilnej dokonuje identyfikacji i rozpoczyna ładowanie, a następnie otrzymuje jedną, skonsolidowaną fakturę.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels