Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Daily w nowej odsłonie – przyjazny dla kierowcy, wydajny i bezpieczny

Utworzona: 2023-11-27


IVECO Daily w najnowszej odsłonie zyskał sporo nowości, m.in. zmodernizowaną deskę rozdzielczą z dużą liczbą otwartych schowków, interfejs HMI z 10,25-calowym cyfrowym zestawem wskaźników, bogatszy system Infotainment, rozbudowane systemy wspomagania kierowcy, bezkluczykowy system Keyless Entry & Go oraz funkcje łączności zwiększające wydajność pojazdu i przyjazną obsługę.

Popularny dostawczak IVECO Daily ciągle podąża ścieżką ewolucji zyskując regularnie nowe lub udoskonalone rozwiązania i funkcje ukierunkowane głównie na zwiększenie komfortu kierowcy, bezpieczeństwa i wydajności biznesowej przewoźnika. Jednocześnie auto wspiera zrównoważony rozwój – jest dostępne w wersji elektrycznej oraz gazowej (CNG).


Od zawsze unikatową cechą auta jest nadwozie posadowione na ramie, co czyni z niego prawdziwego mocarza odpornego na przeciążenia. W zmodernizowanym modelu oferowane jest w wyposażeniu opcjonalnym tylne zawieszenie piórowe o progresywnej sztywności. Daily spełnia nowe wymagania rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa ogólnego pojazdów (GSR) w kategorii 3,5 ton DMC.

Doskonałe wrażenia za kółkiem

Daily zyskał poprawioną ergonomię wnętrza kabiny i narzędzi pokładowych, aby praca kierowcy była bardziej komfortowa. Nowa deska rozdzielcza z dużą liczbą otwartych schowków ułatwia organizację i trzymanie w zasięgu ręki wszystkiego, co niezbędne. Są specjalne miejsca na urządzenia mobilne, gniazda USB typu A i C oraz bezprzewodowa ładowarka, więc nie trzeba się martwić poziomem naładowania telefonu. Skrzynię biegów Hi-Matic wzbogacono o bardziej komfortowy selektor z wyborem trybów jazdy Power i Eco.


Na szczególną uwagę zasługuje 10,25-calowy, konfigurowalny, cyfrowy zestaw wskaźników dostępny w wyposażeniu standardowym całej gamy. Zwraca uwagę doskonała czytelność kluczowych informacji o pojeździe, wyświetlanych na szerokim ekranie dużą czcionką. Dostępne są trzy układy ekranu przełączane przyciskiem na manetce przy kierownicy.

System multimedialny Infotainment z 10-calowym kolorowym wyświetlaczem jest zintegrowany z centralną częścią deski rozdzielczej i oferuje nowe funkcje. Bezprzewodowy mirroring smartfona daje możliwość korzystania z aplikacji w telefonie na ekranie w pojeździe. Sterowanie funkcjami w kabinie (włączanie i wyłączanie światła, operowanie oknami, zarządzanie klimatyzacją) zostało zintegrowane z aktywowanym głosem asystentem podróży IVECO Driver Pal, opartym na systemie Amazon Alexa (dostępny w językach angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim). Kierowca ma również możliwość za pośrednictwem systemu Infotainment korzystania z usług nawigacyjnych Tom Tom Live i planowania tras w oparciu o warunki drogowe w czasie rzeczywistym.


Kamera cofania z liniami, dostępna w opcjonalnej kompletacji podwozia i furgonu jako uzupełnienie standardowych czujników parkowania, ułatwia wykonywanie manewru cofania i sprawia, że jest bezpieczniejszy. Dostępna jest również z 7-calowym radiem z ekranem dotykowym, które uzupełnia ofertę o zestaw kluczowych funkcji, w tym elementy sterujące na kierownicy, mirroring urządzeń mobilnych oraz IVECO Driver Pal.

Funkcje cyfrowe zwiększają efektywność

Standardowa łączność zapewnia szereg nowych funkcji i usług zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu efektywności kierowcy. Floty mogą odtąd pracować jeszcze wydajniej dzięki zdalnemu sterowaniu pojazdem z poziomu aplikacji Easy Daily lub portalu IVECO ON. Menedżer floty może zdalnie sprawdzić stan funkcji pojazdu (np. ustawienia Hi-Matic czy trybu Eco) oraz zablokować je w celu maksymalizacji oszczędności paliwa. Możliwe jest też zdalne sterowanie ustawieniami systemów wsparcia kierowcy (ADAS). Dzięki temu wszystkie pojazdy floty można skonfigurować tak, aby wspierać bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.


Specjalna funkcja umożliwia kierowcom współdzielącym pojazdy floty zapisywanie preferowanej konfiguracji ustawień systemów wspierających bezpieczeństwo ADAS, zestawu wskaźników oraz systemu Infotainment z poziomu aplikacji Easy Daily. Dzięki temu rozwiązaniu można automatycznie przenosić swoje ustawienia do innego sparowanego pojazdu IVECO.

Szybsze dostawy door-to-door

Usługi zaprojektowane w celu maksymalizacji czasu dyspozycyjności pojazdu są objęte zdalnymi aktualizacjami over-the-air, które eliminują potrzebę odwiedzania serwisu tylko w celu aktualizacji oprogramowania. Proaktywne zarządzanie serwisem i utrzymaniem pojazdu w oparciu o codzienne dane o stanie Daily umożliwia efektywne planowanie wizyt w warsztacie. Usługa IVECO Uptime Monitoring & Management zamienia potencjalne postoje nieplanowane w planowane.

Bezpieczeństwo języczkiem u wagi

Nowe funkcje wspomagania kierowcy ADAS i jazdy autonomicznej poziomu 2 są nastawione na zwiększenie bezpieczeństwa w pojeździe i wokół niego. Asystent jazdy w korkach Traffic Jam Assist automatycznie podąża za przepływem ruchu drogowego. System utrzymywania pasa ruchu (ALC) kieruje pojazdem i utrzymuje go na środku pasa ruchu, a tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymywania i ruszania (ACC+ Stop&Go) dotrzymuje tempa pojazdowi jadącemu z przodu, a gdy trzeba – doprowadza do zatrzymania. Dzięki inteligentnemu asystentowi prędkości (ISA) oraz ostrzeżeniom systemu rozpoznawania znaków drogowych (TSR) kierowca może zaakceptować i ustawić ograniczenie prędkości, bezpiecznie i bezstresowo prowadząc pojazd. System hamowania awaryjnego (AEBS) z funkcją City Break chroni szczególnie zagrożonych uczestników ruchu drogowego, a nowa funkcja asystenta skrętu Turn Assist automatycznie aktywuje hamulec na zakręcie, aby uniknąć wypadku.


Funkcja asystenta martwego pola (Blind Spot Warning) ostrzega podczas zmiany pasa ruchu o zbliżaniu się innego pojazdu, który znalazł się w martwym polu widzenia kierowcy. Manewry w warunkach miejskich są bezpieczniejsze i bezstresowe dzięki systemowi informowania o obecności obiektów w martwym polu (BSW), który ostrzega o zbliżaniu się rowerzysty od strony krawężnika, oraz systemowi hamowania po wykryciu ruchu poprzecznego za pojazdem (Rear Cross Traffic Braking), który wspiera kierowcę w manewrze cofania. Natomiast system Door Opening Warning przydaje się w sytuacji, gdy kierowca lub pasażer zamierzają wysiąść – ostrzega o zbliżającym się pojeździe lub rowerzyście.

Maksymalna dyspozycyjność i wydajność pojazdu

Daily oferuje kompleksowe portfolio usług opracowanych z myślą o poprawie rentowności firm transportowych poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności i wydajności pojazdu, bezpieczeństwa kierowcy oraz ochrony środowiska. Usługi z zakresu dyspozycyjności Uptime mają na celu uniknięcie nieplanowanych przestojów dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym, diagnostyce zdalnej i harmonogramom serwisowania. Usługi Productivity & Efficiency pomagają zmniejszać zużycie paliwa, optymalizować trasy i poprawiać styl jazdy kierowców. Natomiast usługi z zakresu opieki nad kierowcą Driver Care oraz bezpieczeństwa i ochrony Safety & Security mają na celu promowanie bezpiecznej jazdy.

Modułowe oferty ułatwiają klientom wybór zestawu usług, który najlepiej spełnia ich specyficzne wymagania. W oparciu o swoje doświadczenia marka przygotowała również wstępne pakiety usług, które można wykorzystać do stworzenia rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Specjalne usługi wspierają firmy, które wybrały Daily w wersji zasilanej CNG lub elektrycznej. Pakiet eMobility opracowano z myślą o usprawnieniu przejścia na mobilność elektryczną poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności, zasięgu i sprawności energetycznej pojazdu. Natomiast GATE to długoterminowy wynajem ekologicznych pojazdów w formule płatności za użytkowanie.

Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels