Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wyjął z kieszeni swoją kartę do tachografu prosząc o łagodny wymiar kary
Utworzona: 2023-12-09

Kierowca łotewskiej ciężarówki próbował ukryć swój faktyczny czas pracy. W chwili zatrzymania rejestrował jazdę i pozostałe czynności na karcie należącej do kolegi.

Na odcinku autostrady A2 w pobliżu Konina, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciągnik siodłowy z podpiętą naczepą, należący do łotewskiej firmy, którym przewożono makaron z Łotwy do Niderlandów. W trakcie czynności kontrolnych, funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy, który był wyraźnie zdenerwowany samym faktem zatrzymania. Kontrola tachografu wykazała, że mężczyzna posługiwał się kartą wystawioną na innego kierowcę. Zawodowiec wyjął z portfela własną kartę do tachografu i prosił o możliwie łagodny wymiar kary. W trakcie kontroli inspektorzy ustalili, że kierowca od 4 grudnia wykonywał przewóz rejestrując wszystkie swoje aktywności na konto kolegi. Oprócz tego uwagę funkcjonariuszy zwróciła pęknięta szyba przednia samochodu ciężarowego, za co zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Za manipulowanie czasem pracy, kierowca stracił uprawnienia na trzy miesiące i ukarano go mandatem w wysokości 2000zł. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne i musiał uiścić 3000 zł tytułem kaucji na poczet przewidywanej kary. Inspektorzy zatrzymali także kartę, która posługiwał się zatrzymany mężczyzna.

Źródło: GITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels