Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kilka dni wcześniej jechał bez koła w naczepie, tym razem z odłączonym przewodem hamulcowym

Utworzona: 2023-12-15


Ukraiński zestaw ciężarowy ponownie zatrzymał do kontroli patrol pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego i skierował na wyznaczony parking strzeżony.

Na ul. mjr. Henryka Sucharskiego w Gdańsku, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ukraińskiego przewoźnika. Miał on przewozić ładunek na Ukrainę. W trakcie kontroli stanu technicznego, uwagę funkcjonariuszy zwróciła tarcza hamulcowa przy jednym z kół naczepy. Była ona pokryta nalotem rdzy, co oznacza, że koło nie hamowało. Kierowca potwierdził, że doszło do awarii układu hamulcowego przy kole. Chcąc kontynuować transport, zacisnął przewody hamulcowe.

W związku z powyższym, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali jej dalszego użytkowania do momentu naprawy usterki. Kierowcę ukarano 1000-złotowym mandatem karnym. Z kolei wobec zagranicznego przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Zestaw skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Zostanie zwolniony z niego po naprawie usterki i wpłaceniu 2000 zł kaucji na poczet przewidywanej kary.

Ten sam zestaw ukraińskiego przewoźnika został skontrolowany przez patrol pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego kilka dni wcześniej, przy bramkach poboru opłat na autostradzie A1 w Rusocinie. Wtedy poruszał się bez lewego koła na środkowej osi naczepy.

Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels