Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe modele Volvo: Energia elektryczna i paliwa odnawialne dla zrównoważonej przyszłości transportu

Utworzona: 2024-02-16


Nowe, energooszczędne modele – w tym ciężarówki zasilane energią elektryczną i paliwami odnawialnymi – zmniejszą emisję CO2 i przybliżą Volvo Trucks do celu, jakim jest oferowanie gamy pojazdów bezemisyjnych do roku 2040.

Szwedzki producent zaprezentował nowe portfolio samochodów ciężarowych o dużej ładowności przeznaczonych na rynek północnoamerykański, jak również na rynek w Europie i Australii oraz na rynki Azji i Afryki. Wszystkie te premiery to wynik modernizacji i rozszerzenia oferty pojazdów ciężarowych marki Volvo na całym świecie oraz istotny krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego produkowanych pojazdów.

Na rynek północnoamerykański trafia zupełnie nowa, energooszczędna platforma, która pozwala zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10%, a jednocześnie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Nowa platforma posłuży jako podstawa szeregu nowych modeli w nadchodzących latach, wykorzystujących napędy elektryczne i paliwa odnawialne, a także wydajne silniki spalinowe. Jako pierwszy na rynku pojawi się zupełnie nowy model VNL, który zastąpi najlepiej sprzedającą się ciężarówkę Volvo na rynku północnoamerykańskim w segmencie transportu długodystansowego. Sprzedaż modelu VNL ma się rozpocząć pod koniec pierwszego kwartału br.

W Europie, Australii, Azji i Afryce Volvo wprowadza na rynek nowy model FH Aero. Nowe aerodynamiczne Volvo FH, pozwalające obniżyć zużycie energii i emisję CO2 nawet o 5%, jest dostępne z różnymi układami napędowymi, w tym z silnikami elektrycznymi, biogazowymi i wysokoprężnymi. Nowy model pojawi się w sprzedaży w latach 2024 i 2025, począwszy od pierwszego kwartału tego roku.

W ramach szeroko zakrojonej premiery na rynku zadebiutuje także pierwszy model wyposażony wyłącznie w akumulatorowo-elektryczny układ napędowy, przeznaczony do transportu miejskiego. W sumie oferta pojazdów elektrycznych marki Volvo zwiększa się z sześciu do ośmiu modeli, które pokrywają znaczną część potrzeb transportowych na całym świecie.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels