Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Transportu Nienormatywnego

Nowe zasady pilotowania pojazdów nienormatywnych w Polsce ➡ plik do pobrania

Utworzona: 2024-02-24


Od 17 lutego 2024 r. obowiązują NOWE zasady pilotażu pojazdów nienormatywnych w Polsce. Poprzednie normy znacząco odstawały od współczesnych wymagań i pozostawiały nasz kraj daleko w tyle w porównaniu z innymi krajami europejskimi.

Reprezentując branżę transportu ponadgabarytowego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Ponadnormatywnego (OSPTN) wystąpiło z potrzebą zamian jeszcze w 2015 r. Dzięki znaczącej poprawie dialogu z Ministerstwem Infrastruktury w ciągu zaledwie 6 miesięcy Departament Transportu Drogowego przygotował projekt rozporządzenia, poddał go rzetelnym konsultacjom publicznym, wysłuchał i wdrożył zaproponowane przez branżę zmiany w polskim prawie.

W efekcie wieloletnich prac wielu osób i instytucji powstały nowe, polskie przepisy ujednolicające wzór pojazdu pilotującego, jego wygląd, wyposażenie, oznakowanie oraz – co też jest istotne – opisujące kwalifikacje osób wykonujących zadania pilotażu. Poprzednie normy znacząco odstawały od współczesnych wymagań i pozostawiały nasz kraj daleko w tyle w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Więcej informacji na temat nowych zasad pilotowania pojazdów nienormatywnych od 17 lutego 2024 roku na stronie ponadnormatywni.pl. lub w materiale etransport.pl.

POBIERZ PDF

zawierający wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nowych zasad pilotowania pojazdów nienormatywnych w Polsce.
Do ulubionych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Transportu Nienormatywnego
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels