Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Aktualizacja: Blokada Świecka i poważne utrudnienia na A2 oraz w Słubicach

Utworzona: 2024-02-23


Trzy godziny rozmów rolników z przedstawicielami okolicznych przedsiębiorstw zaowocowały nowymi ustaleniami w sprawie planowanego protestu rolników na odcinku autostrady A2 w Świecku.

Aktualizacja z 23.02.2024 r. godz. 20:00
Obie strony uzgodniły, że rolnicy przystąpią do strajku ostrzegawczego. Protest będzie trwał dobę – od 25 lutego od godz. 13.00 do 26 lutego do godz. 13.00. Rolnicy wzięli pod uwagę postulaty przedstawicieli branży transportu i handlu, którzy licznie przybyli na dzisiejsze spotkanie. Do ponownych rozmów przystąpią w poniedziałek(26.02.24) po godz. 13.00. Domagają się dołączenia do nich wojewody lubuskiego i odzewu ze strony premiera Donalda Tuska.

Informacja z 23.02.2024 r. godz. 6:00
Początkowo strajk miał trwać od 25 lutego do 20 marca 2024 przeciwko napływowi towarów rolnych z Ukrainy, polityce zielonego ładu, wycofania substancji chemicznych i ekoterrorowi.

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach poinformowała, że od niedzieli 25 lutego do 20 marca 2024 roku na autostradzie A2 w obydwu kierunkach oraz na terenie Słubic wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Dodatkowo z pozyskanych informacji wiadomo, że A2, a tym samym wyjazd i wjazd do Niemiec będzie w tym czasie całkowicie zablokowany, na wszystkich pasach ruchu drogowego. Wydarzenia te mogą również wpłynąć na utrudnienia przejazdu mostem miejskim.

Z uwagi na utrudnienia na A2, kierujący samochodami ciężarowymi na węźle w Jordanowie będą kierowani na drogę ekspresową S3 w stronę Zielonej Góry, aby móc przekroczyć granicę w Gubinku. Warto dodać, że pojazdy ciężarowe nie będą mogły przejechać przez most graniczny w Kostrzynie nad Odrą z uwagi na jego remont. Przejazd tam będzie możliwy wyłącznie dla samochodów osobowych. Pojazdy osobowe przemieszczające się A2 w kierunku Niemiec będą mogły skorzystać z węzła w Rzepinie, natomiast droga zamknięta zostanie na węźle w Świecku. Tam samochody będą kierowane na drogę K29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz K31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą.

Zgromadzenie publiczne w sprawie blokad zostało zgłoszone w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Słubice i odbędzie się na węźle drogowym trasy Słubice- Zielona Góra (droga nr 29) z trasą Poznań – Berlin (droga E-30) oraz drogą od ww. węzła do przejścia granicznego Świecko w obu kierunkach - wszystkie pasy ruchu (E-30).
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels