Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport nie blokuje wjazdów na pola! Apel przewoźników do protestujących rolników

Utworzona: 2024-03-15


Zatrzymanie całego kraju i wszystkich szlaków przez długi czas przysparza kłopotów całej gospodarce, w tym także transportowi. Blokowanie przewozów drogowych, ergo – dopływów towarów dla gospodarki, to jak rozległy zawał dla organizmu.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) wystosowało apel z uwagi na stale pogarszającą się sytuację międzynarodowego transportu drogowego związaną z eskalowaniem protestów rolników. ZMPD rozumie, że akcje protestacyjne w postaci blokowania przejść granicznych lub ważnych węzłów drogowych można przeprowadzać po to, aby poprzez medialność tego typu wystąpień zasygnalizować swoje niezadowolenie – pod warunkiem jednak, że ta forma protestu jest krótkotrwała.

My też jako branża walczymy o przetrwanie. Dlatego współpracując z nowym rządem staramy się jak najszybciej wyjść z tej wyjątkowo trudnej sytuacji, z tego impasu.

ZMPD apeluje o refleksję u organizatorów protestu i przyjęcie do świadomości faktu, że żadna inna grupa społeczna nie utrudnia rolnikom funkcjonowania na obszarach ich aktywności zawodowej. Nie blokują wjazdu na pola. Związek uważa, że dobrą formą protestu byłoby skierowanie niezadowolenia w stronę tych, którzy autentycznie przyczynili się do kłopotów branży rolniczej. Mają na myśli przede wszystkim polityków, którzy dopuścili się zaniechań, niszcząc w ten sposób konkurencyjność na polskim rynku wewnętrznym. Takie działanie byłoby w pełni akceptowalne nie tylko przez przedstawicieli transportu międzynarodowego, ale też pozostałych uczestników procesów gospodarczych i całe społeczeństwo.

Autor: ZMPD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels