Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Obwodnica Paryża i 185 km głównych dróg zablokowanych - co musisz wiedzieć żeby uniknąć problemów

Utworzona: 2024-07-08


Utrudnienia związane są z igrzyskami olimpijskimi i paraolimpijskimi, które odbywać się będą od 26 lipca do 11 sierpnia i od 28 sierpnia do 8 września 2024 roku.

Aby z wyprzedzeniem planować transport drogowy i publiczny, rząd francuski, miasto Paryż, odpowiednie władze lokalne i organizatorzy stworzyli szereg przewodników.

1. Mapa miejsc, w których będą odbywały się Igrzyska


Dokładna mapa lokalizacji

Wokół każdej lokalizacji zostaną wyznaczone strefy bezpieczeństwa, które będą miały wpływ na ruch samochodowy. Będą one oznaczone kolorami: szarym, czarnym, czerwonym i niebieskim.

Szare strefy są przeznaczone dla organizatora. Obejmują miejsca, w których będą się odbywać zawody sportowe. Strefy te będą obowiązywać od momentu budowy obiektu do jego demontażu. Dostęp do tych stref mają wyłącznie osoby i pojazdy upoważnione oraz akredytowane przez organizatora oraz widzowie posiadający bilety na dane wydarzenie.

Wokół stref organizatora powstaną trzy strefy utworzone przez policję:
Czarne strefy ochronne obejmujące strefy organizatora, do których wstęp mają wyłącznie widzowie z biletami i osoby akredytowane, a także lokalni mieszkańcy.

Czerwone strefy, w których obowiązuje zakaz ruchu samochodowego, chyba że zostaną przyznane szczególne zezwolenia. Sporządzono listę osób posiadających specjalne zezwolenie na wjazd do czerwonych stref, a osoby zainteresowane będą mogły uzyskać przepustkę elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej.

Niebieskie strefy, w których obowiązują ograniczenia ruchu tranzytowego. W praktyce oznacza, że pojazdy, które nie mają powodu wjeżdżać do czerwonych stref będą zawracane i kierowane na inne trasy.
Uwaga: autokary i pojazdy ciężarowe (z wyjątkiem pojazdów przewożących towary niebezpieczne, które nie są uważane za pilne) będą dopuszczone do ruchu w niebieskich blokach. Niektóre pojazdy ciężarowe będą dopuszczone w określonych godzinach w czerwonych strefach, autokary będą zakazane. Aby uzyskać dostęp do czerwonych bloków, wymagana będzie autoryzacja.

Strefy specjalne
– Montaż i demontaż tymczasowych obiektów olimpijskich i paraolimpijskich w Paryżu: obiekty i udogodnienia w obiektach tymczasowych będą wymagały montażu i demontażu, co będzie miało stopniowy i ograniczony wpływ na ruch w okresie od końca marca do października
- Konkurencje organizowane na drogach (maraton, para-maraton, wyścigi kolarskie itp.). Tego typu wydarzenia będą wymagały wprowadzenia większych ograniczeń, ale będą one tymczasowe i ograniczone głównie do weekendów. Dzień wcześniej zostaną wprowadzone środki bezpieczeństwa, aby umożliwić sportowcom treningi.
- Pasy olimpijskie: to drogi wokół Paryża zarezerwowane dla akredytowanych pojazdów w celu ułatwienia i zagwarantowania sportowcom dostępu do obiektów zawodów. Na głównych drogach jeden specjalnie oznakowany pas ruchu będzie zarezerwowany do tego celu. Pozostałe pasy będą dostępne dla użytkowników bez akredytacji.

2. Broszura dla firm transportowych dostarczających towary w region Île-de-France

Dokument zawiera niezbędne informacje, przydatne porady pozwalające przewidzieć wydarzenia i przygotować firmę do zarządzania personelem oraz przepływem towarów w najlepszych warunkach.

Broszura dla firm transportowych

3. Francuskie Ministerstwo Transportu opracowało interaktywną mapę z listą wpływów na drogi i transport publiczny, aby umożliwić przewidywanie podróży przed, w trakcie oraz po Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku

Uwaga: mapa przedstawia zakłócenia ale nie przedstawia dróg alternatywnych, nie planuje tras.

Interaktywna mapa wpływu na podróże w Interaktywna mapa wpływu na podróże w Île-de-France

4. Oprócz zawodów stadionowych planowane są również imprezy drogowe, takie jak kolarstwo, parakolarstwo, maraton paraolimpijski i olimpijski oraz triathlon

Tymczasowe obwody bezpieczeństwa zostaną rozmieszczone przed zawodami na czas ich treningu i w trakcie imprezy, aby chronić sportowców podczas całego kursu.

🔸 Maraton Olimpijski i Maraton dla Wszystkich (10/11.08.2024)

Wyścig przecinają następujące miasta: Paryż, Boulogne-Billancourt, Sèvres, Ville d'Auray, Wersal, Viroflay, Chaville, Meudon, Issy-les-Moulineaux.

🔸 Kolarstwo

Wyścigi przecinają następujące miasta:
Jazda na czas w kolarstwie szosowym: Paryż, Charenton-le-Pont, Vincennes, Nogent-sur-Marne, Fontenay-sous-Bois, Saint-Mandé.

Wyścig szosowy: Paryż, Meudon, Wersal, Bougival, Saint-Germain-en-Laye, Feucherolles, Beynes, Les Mesnuls, Montigny-le-Bretonneux, Saint-Lambert, Auffargis, Senlisse, Herbouvilliers, Saint-Rémy-lès-Chevreuse, Châteaufort, Bièvres, Pavé des Gardes.

Wyścig szosowy: Paryż, Meudon, Wersal, Saint-Lambert, Auffargis, Cernay-la-Ville, Saint-Rémy-lès-Chevreuse, Châteaufort, Pavé des Gardes.

Terminy zapoznawczych: 24.07.
Terminy wyścigów: 27.07, 03.08, 04.08 .

🔸 Triathlon

Miejsce: Paryż
Terminy zapoznawcze tras: 28.07, 29.07, 03.08.
Terminy wyścigów: 30.07, 31.07, 05.08.

🔸 Parakolarstwo

Wyścig przecina następujące miasta: Clichy-sous-Bois, Courtry, Coubron, Bondy.

Termin zapoznania: 03.09.
Terminy wyścigów: 04.09, od 05/09 do 07/09.

🔸 Maraton Para

Wyścig przecina następujące miasta: Paryż, Saint-Denis, Aubervilliers, Stains, La Courneuve, Le Bourget, Prisme, Bobigny i Pantin.

Data zawodów: 08.09.

🔸 Masowa jazda na rowerze

Wyścig przecina następujące miasta: Paryż, Aubervilliers, Saint-Denis, Pantin, Bobigny, Drancy, Le Bourget, La Courneuve.

Data zawodów: 08.09.

Źródło: gouv.fr
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels