Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nadjeżdża nowe. Cyfrowy kokpit i liczne systemy wsparcia kierowcy

Utworzona: 2024-04-03


Za kilka tygodni, w maju 2024 r., na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter. Dzięki obszernej aktualizacji oprogramowania i sprzętu, samochód ten przenosi się o poziom wyżej niż jego poprzednik.

Udoskonalony, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni Crafter, standardowo wyposażony jest w cyfrową deskę rozdzielczą: Digital Cockpit. Charakterystycznym detalem wnętrza nowego modelu 2024 jest 10,3-calowy lub opcjonalnie 12,9-calowy wyświetlacz info-rozrywki, bazujący na najnowszej wersji modułowego systemu infotainment (MIB). Wolnostojący wyświetlacz w kabinie ma na nowo opracowany interfejs graficzny i intuicyjną nawigację po menu. Crafter otrzymał nowy system sterowania głosowego online dla wielu funkcji pojazdu. W jednej z opcji wyposażenia, system ten jest zintegrowany z chatem ChatGPT i reaguje na naturalne polecenia głosowe. Hamulec ręczny i przełącznik automatycznej skrzyni biegów zostały przeprojektowane, podobnie jak elementy sterujące funkcjami oświetlenia, przyciski w obszarze konsoli środkowej i wszystkie otwory wentylacyjne.

Gama nowych standardowych i opcjonalnych systemów wsparcia kierowcy przenosi tę udaną linię produktów na nowy poziom, a tym samym ułatwia codzienną pracę kierowcom Craftera. Wszystkie nowe wersje będą w przyszłości standardowo wyposażone w następujące systemy: Front Assist (autonomiczne hamowanie awaryjne wraz z monitorowaniem ruchu rowerzystów i pieszych), Lane Assist (system utrzymywania pasa ruchu), dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych, ogranicznik prędkości oraz dostępny opcjonalnie akustyczny system Park Distance Control dla obszaru w tyle pojazdu. Po raz pierwszy, jako opcja, w nowym Crafterze dostępna będzie funkcja Travel Assist. W połączeniu z Travel Assist, w pojeździe pojawi się również funkcja Emergency Assist.


Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels