Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zmiana planów: Niemcy porzucają propozycję weekendowego zakazu dla wszystkich pojazdów

Utworzona: 2024-04-16


Wczoraj pojawiły się informacje o sporze dotyczącym reformy ustawy o ochronie klimatu oraz propozycji niemieckiego ministra transportu dotyczącej wprowadzenia weekendowych zakazów ruchu dla wszystkich pojazdów. Na szczęście uzgodniono porozumienie w sprawie ustawy o ochronie klimatu.

Niemieckie media szeroko rozpisywały się o propozycji ministra transportu Volkera Wissinga, zgodnie z którą zakazy prowadzenia pojazdów mogą stać się konieczne, jeśli planowana reforma nie zostanie szybko przyjęta. Wystosował on do szefów grup parlamentarnych SPD, Zielonych i FDP list, w którym ostrzega przed drastycznymi ograniczeniami dla kierowców, jeśli koalicja rządowa nie uzgodni wkrótce reformy ustawy o ochronie klimatu. Aby móc osiągnąć tzw. cele sektora klimatycznego w transporcie zgodnie z obowiązującym prawem, konieczne byłoby znaczne zmniejszenie przebiegów samochodów osobowych i ciężarowych. Byłoby to możliwe tylko dzięki środkom ograniczającym takim jak ogólnokrajowe i bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów w soboty i niedziele.

Jak poinformowało BMDV grupom parlamentarnym udało się osiągnąć porozumienie. Minister z zadowoleniem przyjął decyzję decyzję i potwierdził, że zakazy prowadzenia pojazdów w końcu nie wchodzą w grę. Jednocześnie wezwał kraje związkowe do zatwierdzenia federalnej ustawy o rozbudowie infrastruktury kolejowej (BSWAG), aby można było wzmocnić kolej.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels