Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W Szwecji i we Francji powstaną kolejne obiekty z udogodnieniami dla kierowców zawodowych

Utworzona: 2024-05-21


Milence planuje budowę stacji ładowania pojazdów ciężarowych w obu krajach.

Szwecja

Nowy obiekt ma powstać na działce o powierzchni 10 000 m2 w Ödeshög, w odległości 260 km od Sztokholmu i 350 km od Malmö, przy ruchliwej trasie E4. Stacja sąsiaduje z wieloma ważnymi obiektami, a w pobliżu powstaje nowe centrum logistyczne. Ze względu na swoje położenie węzeł będzie ważnym elementem działań na rzecz elektryfikacji trasy pomiędzy Sztokholmem a Malmö. Oprócz punktów ładowania na stacji Ödeshög dostępne będą liczne udogodnienia mające na celu poprawę wypoczynku kierowców, takie jak poczekalnia, prysznice i toalety.

Budowa stacji w Ödeshög jest realizowana w dwóch fazach. Po zakończeniu fazy 1 powstanie 8 stanowisk ładowania CCS, z których każde będzie w stanie zapewnić moc do 400 kW. W 2 fazie liczba punktów ładowania wzrośnie do 16 i planuje się też zastosować technologię ładowania megawatowego.

Francja

Nowy stacja ładowania powstaje w poblizu autostrady A9, w mieście Perpignan, które położone jest 40 km od granicy z Hiszpanią, w kluczowej strefie przemysłowej związanej z transportem owoców i warzyw w regionie i całej Europie.

Budowa stacji będzie realizowana etapami. W pierwszym etapie, zaplanowanym na wrzesień br., powstanie infrastruktura ładowania wraz z dostępnymi na miejscu udogodnieniami, takimi jak toalety i prysznice. Początkowo do dyspozycji kierowców będą trzy punkty ładowania CCS o mocy do 400 kW, zasilające 6 stanowisk. W drugiej fazie dodane zostaną punkty ładowania megawatowego. Po ukończeniu stacja będzie wyposażona w zadaszenie, a także dodatkowe udogodnienia dla kierowców.

Warto pamiętać, że stacje ładowania Milence są dostępne dla wszystkich ciężarówek, niezależnie od marki, a dzięki aplikacji Milence kierowcy mogą je łatwo zlokalizować i dokonać płatności.


Źródło: Milence
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels