Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wkroczyli do szkół, by zachęcić młodych do pracy za kółkiem

Utworzona: 2024-05-08


To już trzeci sezon, w którym Daimler Truck Polska jako strategiczny partner ZMPD aktywnie uczestniczy w akcji wspierającej kształcenie kierowców zawodowych.

Spotkania w szkołach branżowych w całej Polsce odbywają się we współpracy z trójką influencerów: Kasią Żółtek (Kate TruckDriverka), Adrianem Poździejem (Adrian Trucker Paker) oraz Arturem Szymańskim (ArtDrive). Ten ostatni odwiedził 25 kwietnia uczennice i uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy. Podczas pikniku „Na kołach po Polsce” na młodych adeptów zawodu czekał najnowszy ShowTruck. Jak przystało na przyszłych profesjonalistów, zainteresowanie wzbudzał nie tylko jego wyjątkowy wygląd, ale także wnętrze i zaawansowane technologie zastosowane w pojeździe, takie jak silnik OM 471 trzeciej generacji, bezlusterkowy system MirrorCam, nowoczesny, interaktywny Multimedia Cockpit z cyfrowymi wyświetlaczami czy system Active Drive Assist 2. Na wszystkie pytania odpowiadał ArtDrive, dzieląc się przy tym własnymi doświadczeniami z pracy kierowcy.

Dlaczego warto zostać zawodowym kierowcą? Bo każdy dzień jest inny, bo możemy zwiedzać cały świat nie tylko nie wydając na to ani złotówki, lecz także zarabiając naprawdę dobre pieniądze powiedział Artur Szymański, który od ponad 10 lat jest zawodowym kierowcą i jednocześnie prowadzi niezwykle popularny profil w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoją pasją.
W legnickiej imprezie wziął również aktywny udział doświadczony transportowiec Wojciech Sieńko, przewodniczący Regionu Dolnośląskiego ZMPD i członek zarządu Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych „Dolny Śląsk”.

Trzy słowa definiują prawdziwego zawodowego kierowcę: po pierwsze pasja, po drugie prestiż, po trzecie – godne zarobki. Te wszystkie elementy powinny wynagrodzić Wam wysiłek, który każdego dnia wkładacie w swój osobisty rozwój i naukę. ZMPD od wielu lat promuje zawód kierowcy-mechanika w branżowych szkołach I stopnia, dlatego tym bardziej się cieszymy, że tak wielu z Was podjęło naukę na tym kierunku. Dlaczego to wyjątkowa profesja? Bo będąc w pracy, można zwiedzać za darmo całą Europę. Poza tym osoby zaczynające swoją zawodową przygodę z reguły otrzymują najniższą krajową pensję. Tymczasem profesjonalny kierowca rozpoczyna od bez porównania wyższych zarobków. Co bardzo ważne, zarówno w zawodzie kierowcy, jak i mechanika praca jest dostępna od ręki. Z reguły firmy transportowe szkolą przyszłych kierowców, by kończąc szkołę i robiąc prawo jazdy mieli już zapewnione zatrudnienie powiedział Wojciech Sieńko.
Spotkanie z uczniami poprowadziła rzecznik prasowa ZMPD, dyrektor Departamentu Władz Statutowych, Strategii i Komunikacji ZMPD Anna Brzezińska. Młodzież mogła też wziąć udział w zorganizowanych przez nią konkursach wiedzy branżowej i otrzymać drobne upominki w postaci gadżetów firmowych Daimler Truck Polska.

Polscy przewoźnicy mocno odczuwają niedobór wykwalifikowanych kierowców, dlatego od trzech lat wspólnie z ZMPD angażujemy się w akcję wspierania ich kształcenia w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób. Możliwość kontaktu z najnowszą technologią, jaką zapewnia nowy Actros, teraz w nowej szacie graficznej w postaci naszego tegorocznego ShowTrucka, stwarza okazję do zapoznania się bezpośrednio z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w samochodach ciężarowych, które oferuje Daimler Truck. Dodatkowo spotkania takie umożliwiają swobodną rozmowę z należącymi do Actros Team profesjonalnymi kierowcami, co może stanowić źródło istotnych informacji o zawodzie, pomóc zaszczepić w młodych ludziach pasję i wzmocnić chęć do podjęcia pracy jako kierowca w transporcie ciężarowym mówi Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Daimler Truck Polska.
Źródło: Daimler Truck Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels