Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowe perspektywy dla polskiego transportu

Utworzona: 2024-05-21


Ministerstwo Infrastruktury zaprosiło Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu do rozmów w celu poprawy prowadzenia działalności transportowej przez polskich przewoźników.

To było bardzo dobre spotkanie. Pokazało ono, że nasze intencje dotyczące zmian legislacyjnych dla polskiego transportu są słuszne i zostały wysłuchane oraz zrozumiane. Czuję, że to bardzo dobry start dla naszego stowarzyszenia, jak i całej naszej branży powiedział po wyjściu ze spotkania Wojciech Romaniuk, prezes SAPT.

Na apel SAPT odpowiedziało najszybciej Ministerstwo Infrastruktury. Przedstawiciele stowarzyszenia odbyli pierwsze robocze spotkanie z panią Renatą Rychter, dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. Było bardzo merytorycznie. Rozmawiano przede wszystkim o problemie diet przy transporcie międzynarodowym, ale także o innych aspektach wpływających na rozliczenia kierowców i koszty przedsiębiorców transportowych. Poruszono także skalę i jakość lobbowania na rzecz naszej branży.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania pani dyrektor Renaty Rychter, dlatego dziękujemy za dobrą rozmowę. Napawa nas ona dużym optymizmem i wierzymy, że uda nam się wspólnie poprawić kondycję polskich przewoźników podsumowuje Mariusz Frąc, członek zarządu SAPT.

Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu powstało po to, aby bronić polskich przewoźników. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców transportowych do kontaktu i zapisywania się w nasze szeregi. Nie pobieramy żadnych składek. Jesteśmy organizacją non-profit.

Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels