Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Koniec zakazu w Niemczech spowoduje zatory na A2 i Słubicach

Utworzona: 2024-05-20


W niedzielę 19 maja oraz w poniedziałek 20 maja 2024 roku w Niemczech obchodzone będą Zielone Świątki, czyli dzień Zesłania Ducha Świętego. W tych dniach obowiązują zakazy dla pojazdów ciężarowych, co wpłynie na wzrost natężenia ruchu drogowego we wtorek, 21 maja.

W niedzielę i poniedziałek - 19/ 20 maja 2024 roku, w Niemczech obchodzone będą Zielone Świątki, czyli dzień Zesłania Ducha Świętego. W tych dniach, w tym kraju obowiązuje zakaz ruch pojazdów ciężarowych. Ta sytuacja z całą pewnością spowoduje zwiększenie natężenia w ruchu drogowym we wtorek, 21 maja. Utrudniony może być dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić w rejonie mostu granicznego w Słubicach.

W miejscach newralgicznych i tam, gdzie będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym obecni będą policjanci, którzy zrobią wszystko by usprawnić płynność w ruchu kołowym. Policja apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i korzystanie także z tras alternatywnych i przejść alternatywnych – w Gubinku i Kostrzynie nad Odrą. Wskazane jest wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej lub wybór innego terminu wyjazdu. Ponadto policja zwraca się do mieszkańców terenu przygranicznego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb.

Źródło: policja.pl
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels