Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zawodowi z promilami

Utworzona: 2023-05-12


To zdecydowanie nie był trzeźwy poranek na polskich drogach. Tego samego dnia inspektorzy ITD zatrzymali kierowcę, który miał ponad 2 promile oraz drugiego, który miał prawie 1 promil. Oboje prowadzili ciężarówki.

Na drodze S61w okolicach dawnego przejścia granicznego w Budzisku inspektorzy z suwalskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku uczestniczyli w działaniach polegających na sprawdzaniu trzeźwości kierujących samochodami ciężarowymi. Podczas jednego z badań okazało się, że kierowca 40 tonowego ciężkiego pojazdu , obywatel Litwy jest nietrzeźwy. Wskazanie wzorcowanego analizatora wydechu wykazało 0,99 mg/l czyli 2,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z popełnieniem przestępstwa przez kierowcę polegającego na prowadzeniu pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Policji, którym do prowadzenia dalszych czynności przekazano kierującego.

Tego samego dnia na odcinku krajowej „pięćdziesiątki” w pobliżu Mińska Mazowieckiego, ujęli nietrzeźwego kierowcę ciągnika siodłowego. 25-latek jechał z Kołbieli do Kałuszyna po odbiór naczepy. Inspekcyjny alkomat wykazał 0,40 mg/l (0,84 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez mężczyznę. Kolejne badanie, przeprowadzone przez policjantów, dało wynik 0,45 mg/l (0,94 promila) alkoholu. Pijany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: ITD
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels