Nie bądź frajerem, szanuj się a Ciebie uszanują!
ID: 159560

Nie dawajcie się robić w balona. Przecież nie jesteście frajerami.
Ciągle odczuwam działania innych kierowców i szlag mnie trafia. Kiedy to skończy się?
- Nie ma maksymalnego zużycia paliwa i żaden producent czegoś takiego nie ustala.
Tym samym pracodawca nie może Was okradać za zawyżanie zużycia paliwa pod warunkiem że nie kradniecie. A są tacy pracodawcy co szukają jeleni i wciskają że nie umiemy jeździć.
- Nie można tak sobie potrącić pieniążków kierowcy.
- Diety wzrosły i propozycja 42 Euro na Hiszpanię, Francję czy Niemcy jest żenująca
i świadczy o chytrości pracodawcy i jego bezczelności.
- Ryczałty za spanie w kabinie to już oczywistość mimo to wielu pracodawców nie porusza tego problemu w nadziei, że pracownik nie upomni się. Upominają się i to coraz częściej ( można do trzech lat wstecz).
- Kilometrówki, frachty, własna działalność, zlecenia czy o dzieło... czemu godzicie się na to?
Macie prawo być traktowani jak pracownik budżetówki ( umowa o pracę, podstawa, diety, ryczałty, dodatki, premie). Czemu sami z siebie robicie dziadów nie walcząc o swoje? I jak dziadów traktują Was egoistyczni, bezwzględni i bezczelni pracodawcy.

W sądzie kierowca wygra jeżeli ni ukradł paliwa a i to trzeba udowodnić że ukradł. Diety i tak musi dostać kierowca bo potrącenia są z wynagrodzenia o pracę a nie z diet. I musi być spełniony warunek, skoro ktoś chce potrącić wynagrodzenie... że kierowca dopuścił się zaniedbania lub celowego działania. Macie takie same prawa jak pracownicy budżetowi tj. podstawa, diety, ryczałty, dodatki i premie). Nawet bez premii kierowca jest w stanie zarobić ok. 5500-6500 zł. Diety wzrosły np. ; Hiszpania, Francja- 50 Euro/doba, Niemcy 49 Euro/doba, Włochy 49 Euro/doba... zajrzyjcie na strony rządowe z ustawami... są szczegółowo wyliczone diety i jak je naliczają. Do tego ryczałt za nocleg w kabinie-45 zł/noc. w Polsce lub 25 % diety za granicą.
Nie gódźcie się na umowy śmieciowe, kilometrówki, zlecenia, od frachtu czy własną działalność lub o dzieło... a szybko zrozumiecie że kierowca nie musi być dziadem i nie musi być złodziejem. Chyba że komuś zawsze będzie mało. Ale wtedy może liczyć na paragrafy i należeć się będzie.
Nie bądźcie frajerami i dbajcie o swoje. Jak o swoje nie dbacie sami, to nikt Wam nie pomoże.
Szanujcie siebie a wtedy Was uszanują. Tym samym nie będziecie zaniżając wynagrodzenia innym kierowcom co często się wielu zarzuca, że jeżdżą za mniej... niż inni. Jeżdżą bo wiedzą że inni też będą jeździć. Ale jak każdy z Was zatrudniając się postawi warunki jak i Wy wszyscy pracujący razem upomnicie się o swoje... to wszystko szybko zmieni się. Ale Wy musicie tego chcieć.
Nikt tego za Was nie uczyni, a prawo jest po Waszej stronie ale ani rząd ani pracodawcy nie będą o Waz walczyć. To zależy od Was jak będziecie pracować, w jakich warunkach i ile Wam za to zapłącą. SZANUJCIE SIĘ a Was będą szanować i nie bójcie się bo transport jest potrzebny... jak nie w tej to w innej firmie pracę znajdziecie ale wszyscy musicie być konsekwentni... nie godzić się na anomalie inaczej nigdy nic nie zmieni się. Wszystko zależy od Was. Nie dajcie się WYZYSKIWAĆ, OKRADAĆ i SZMACIĆ. Inaczej zawsze będą pracodawcy mieć nas za niewolników i nierobów oraz złodziei... nawet jak nie kradniecie. Jesteśmy równi, konstytucja daje równe prawa i przede wszystkim jest prawem. Więc macie prawo zarabiać jak inni np. w budżetówce tj. na równych prawach i dzięki temu żyć godnie tak samo jak godnie żyją przedsiębiorcy i ich rodziny na których wszyscy pracujemy.
Oni nie martwią się skąd wziąć ale jak oszukać skarbówkę i naiwnego pracownika wykorzystując sytuację na rynku pracy i strach kierowców przez wizją bezrobocia. A my Wszyscy im w tym pomagamy. nawet już mając pracę. łamiemy prawo, ustawy, przepisy, pomagamy wyłudzać pieniądze ( czasem nie świadomie), ułatwiamy fałszowanie dokumentacji ( kierowców, faktury i inne anomalie). Czas to zmienić, ale wszyscy muszą w tym uczestniczyć dla własnego dobra.
Nie trzeba zrywów narodowościowych, strajków czy burd w miastach... wystarczy, że nie będziecie dawać się oszukiwać i wyzyskiwać. Wystarczy że zaczniecie szanować się i korzystać z prawa które gwarantuje Wam to co gwarantuje... ale Wy z tego nie chcecie korzystać... skoro wielu godzi się na śmieciówki, kilometrówki, frachty i nie chce lub nie umie powiedzieć dość w swoim i wszystkich kierowców interesie. Nie dajmy się i walczmy o swoje. mamy do tego prawo szczególnie ci co ciężko pracują np. na plandekach z kilkoma załadunkami i rozładunkami dziennie. Wszyscy ciężko pracujemy a płacą nam jak byśmy nie wiedzieli że mamy ustawowe prawa. mają nas za durni i niewolników w czym skutecznie wielu pomaga.
Zmieńcie się i zacznijcie się szanować... a zobaczycie jak szybko uszanują Was do czego mamy wszyscy prawo. Ale trzeba działać zgodnie i konsekwentnie. Bo w kupie siła ; )

~gość
*.97.220.88.bartsat.pl

Posty (151)

g-a
2019-05-21 22:46:39
1) Wszyscy pracodawcy w Polsce to dziady i złodzieje
2) Kierowcy pracują 168 godzin w tygodniu i biada temu co ma inne zdanie. I oczywiście są ciągle okradani - patrz punkt 1.
3) Po 1 maja za Odrą jest raj, przed Odrą piekło.
Jeżeli coś pominąłem, to chyba nie było istotne.

6

~Z telefonu
2019-05-21 23:01:10
Właśnie dlatego wszystko powinno być czarno na białym i nikt nie będzie miał o nic do nikogo pretensji. Tak to zostało obmyslane i zapisane w prawie, o czym pisze pawel. Oczywiście, prawo można obejść. Stąd dyskusja
~Z telefonu
2019-05-21 23:20:06
Zachodni kierowca dlugodystansowy, co zdecydował się weekend spędzić poza domem, wyciągał pod 4 tys euro. Skladowymi tej wypłaty było to wszystko o czym pawel pisze. I tu wchodzi polski, litewski i inny dziadowski transport

1

~Z telefonu
2019-05-21 23:47:29
Niemieckie dziady, bo to już praktycznie jest synonim przedsiębiorcy transportowego, skądinąd pojęcia wylansowanego przez etransport, mówią krótko :albo się godzisz, albo przychodzi Polak. Nawet ci z flotą 300 sztuk. A może nawet przede wszystkim

1

VFR1200F
2019-05-22 00:44:12
PavelPSM to chyba jakiś dzikus z Kacapstanu sądząc po języku i bleblaniu o rzeczach oczywistych. Większość firm transportowych w Polsce ma standardowe umowy o pracę dla kierowców, w których są diety, ryczałty za nocleg, ryczałty za dyżur, nadgodziny i pracę w godzinach nocnych.

1

~Z telefonu
2019-05-22 00:56:21
Tak. Wynagrodzenie 2700, reszta jakieś kwity podpisane in blanco
PavelSPM
2019-05-22 05:57:11
~VFR1200F

Czy widziałeś w ogóle kiedyś jak wygląda standardowa umowa o pracy?
Podobno że nie.
Jedno tylko wspomnienie tobą o wpisane w umowę ryczałty za dyżur, nadgodziny i pracę w godzinach nocnych to już mówi że to nie jest standardowa umowa bo standardowa nic takiego nie ma a rozliczenie tego wszystkiego czyni się faktycznie z danych ewidencji (cyfrowa karta kierowcy) w ustalonym okresie rozliczeniowym za zeszły zużyty miesiąc.
W wielu przedsiębiorstwach transportowych te ryczałty są kwotą symboliczną, z reguły nawet w części nie pokrywającą należnego kierowcom wynagrodzenia i dodatku, właśnie dla tego tak aktywnie i narzucają się żeby utrudnić odzyskania należnego aż przez sądy.
Przed tym jak następnym razem zechcesz kogoś wyzwać ("jakiś dzikus z Kacapstanu") najpierw zastanów się żeby samemu nie ośmieszyć się będąc rzekomo cywilizowanym z rozwiniętego miejsca.
Oszczędzisz sobie wstydu.
puchatek61
2019-05-22 08:29:47
PavelSPM.
Jestem od lat Kierowcą w międzynarodówce.
Trzeba zacząć od tego, że nic nikomu się nie należy, bez różnicy czy to Kierowca czy robotnik na budowie.
W swoim życiu nie spotkałem w transporcie takiego idioty co by płacił za nicnierobienie.
Tak jak napisał wyżej VFR.
W wielu firmach są jasne zasady wynagradzania i niczego się nie podpisuje in blanco.
Pasuje Ci, pracujesz.
Nie pasuje, szukasz El Dorado gdzie indziej.

1

puchatek61
2019-05-22 08:35:17
Łysy.
A Ty się nie denerwuj.
Jeśli wyplacaleś wszystkie składniki które rozliczaleś jako koszty w US, nic Ci nie grozi.

1

~Ł ysy
2019-05-22 12:02:29
puchatek. Tu nie chodzi o mnie. Szlag mnie trafia jak ten frajerzyna / Pavel/ pier do li głupoty. Podpuszcza kierowców. Wierzysz, że to jest Białorus?
Nie, to śmieć, naganiacz klozetowych prawniczyn. Swoje oferty powinni rozwieszać na drzwiach kabin klozetowych. Właściwe miejsce na tego typu oferty., a tak mają swira Pavla.
~fryc
2019-05-22 12:28:20
SPM
W wielu przedsiębiorstwach transportowych te ryczałty są kwotą symboliczną, z reguły nawet w części nie pokrywającą należnego kierowcom wynagrodzenia i dodatku, właśnie dla tego tak aktywnie i narzucają się żeby utrudnić odzyskania należnego aż przez sądy.  

W wielu firmach wypłaca się ryczalt za nadgodziny i pracę w nocy, mimo iż że po rozliczeniu wynika, że nadgodzin nie było.
Pracy w godzinach nocnych też nie było.
Ale takie firmy nie dla ciebie

1

puchatek61
2019-05-22 13:55:25
Łysy.
Nie wolno zabijać marzeń!
~Pan Ordynator
2019-05-22 13:56:55
W ogóle glaca nie wolno zabijać!
~dobry kolega
2019-05-22 14:16:10
Pavel ja ci załatwię pracę w ch będziemy razem myć cysterny
~Ł ysy
2019-05-22 14:19:46
Kto pisze o zabijaniu? Jestem zwolennikiem najskuteczniejszej formy terapii zwanej reinkarnacją. W przyszłym wcieleniu koleś będzie mądrzejszym, szczęśliwszym człowiekiem. Dlatego trzeba go zastrzelić dla jego dobra.

-1

PavelSPM
2019-05-22 14:31:01
~puchatek61
"Trzeba zacząć od tego, że nic nikomu się nie należy, bez różnicy czy to Kierowca czy robotnik na budowie. "

I to na to zasłużył naród, który dążył do ostoji demokracji?
No cóż, coś za coś.


~fryc
"W wielu firmach wypłaca się ryczalt za nadgodziny i pracę w nocy, mimo iż że po rozliczeniu wynika, że nadgodzin nie było.
Pracy w godzinach nocnych też nie było. "

Te bajki opowiadaj dzieciom.
Biżuteria za złoto, zwabiony cukierkiem zasługuje tylko papierek - to typowo kolonialnokapitalist yczne podejście.
~Pio87
2019-05-22 14:35:16
Łysy
A jeżeli nastąpi wyjątek od opisanej reguły? Ch. O. L. E. R. A. Dopiero wtedy świat będzie miał etycznego kaca.
~fryc
2019-05-22 14:45:23
SPM w du pie byłeś
gó wno widziałeś.
Wracaj skąd pochodzisz i rób rewolucję przeciw panom wyzyskiwaczom.
Lenin będzie dumny z takiego wyznawcy
PavelSPM
2019-05-22 14:52:09
~fryc

Mnie to możesz wypędzać tylko po internecie przed monitorem, a ciebie to wreszcie (wkońcu) swoje "podejmą na widły" jak nie raz było w historii z takimi jak ty. Nie jestem u ciebie na podwórku.
Jak zawsze, kiedy nie masz czego powiedzieć i jak zareagować to zaczynasz kręcić, próbujesz obmówić, starasz się oczerniać i idziesz na zniewagi.
Uczciwe Firmy rozliczają tylko po faktu z danych ewidencji (cyfrowa karta kierowcy) w 1-miesięcznym okresie rozliczeniowym za zeszły zużyty miesiąc.
~Alfons
2019-05-22 14:55:49
Szoferskie dziwki jak macie problem z obsłużeniem klientów klientów to droga wolna c*ele. Tylko lampek wam brakuje w tych budach.
~Alfons
2019-05-22 15:03:27
c*ele zamiast jęczeć jak chora * odejdźcie z tego zawodu niech młodzi pokażą swój power albo się zabijcie - wszystkim ulży.
~fryc
2019-05-22 15:53:14
spm umiesz tylko kopiuj wklej.
Nic więcej.
Powielasz po kilkanaście razy te same teksty
Bez sensu.
puchatek61
2019-05-22 15:54:29
PavelSPM.
A możesz rozwinąć swą myśl co Ci się należy.
W Polsce hasło "czy się stoi czy się leży, 2000 się należy" to przeszłość.
No chyba że będziesz się rozmnażał, to 500plus się należy.
Ale to obywatelom Polski.
PavelSPM
2019-05-22 16:25:23
~puchatek61
2019-05 -22 15:54:29
"A możesz rozwinąć swą myśl co Ci się należy. "

Miarą czasu dla rozliczenia podstawy z należnymi dodatkami jak i kwot diet z ryczałtami za noclegi w podróżach służbowych jest godzina, ilość godzin w dobie, miesiącu, roku. Dla wszystkiego są odpowiednie ustalone państwem limity norm na podstawie których po faktu czyni się rozliczenie z danych ewidencji (cyfrowa karta kierowcy) w ustalonym okresie rozliczeniowym.

Zarobek zależy od ilości zużytych pracowniczych godzin w dobie i w okresie rozliczeniowym. W ramach czasu jednego etatu płaci się podstawa (od 2250 zł. brutto) lub pogodzinna płaca (od 14. 7 zł. brutto) z dodatkiem za prace w porze nocnej (20% od pogodzinnej stawki). Powyżej czasu jednego etatu płaci się nadgodziny (pogodzinna płaca) i dodatki za nadgodziny (% od pogodzinnej stawki).
Dodatek za 1 nadgodzine pracy - 50%
Dodatek za 1 nadgodzine pracy w porze nocne - 100%
Dodatek za 1 godzine pracy w weekend czy święto - 100%

Każdy w stanie policzyć lie, co najmniej, ma być i na ile jest okradziony, tamtym czy innym sposobem.
Podstawa minimalna - 2250 zł. brutto (okolo 1634 zł. netto) za jeden etat (19-23 dni pracujących, 152-184 godzin pracy ("jazda" + "młotki"), zależy od miesiąca) co daje minimalną pogodzinną stawke za jedną godzine pracy okolo 14. 8-12. 2 zł/h brutto (średnio okolo 10 zł. netto).
Jedna godzina pracy w nocy to 10 zł. plus 20% co daje okolo 12 zł. netto.
Jedna nadgodzina pracy to 10 zł. plus 50% co daje okolo 15 zł. netto.
Jedna nadgodzina pracy w nocy, niedzielę czy święto to 10 zł. plus 100% co daje okolo 20 zł. netto.
Jedna godzina dyżuru/dyspozycji ("koperta") - 30%, 60% lub nawet 100% od wynagrodzenia (zależy od warunków).
Dobowa krajowa dieta - 75 zł. (30 zł. dieta plus 45 zł. rycz. za nocleg, w razie nieprzedłożenia rachunków za noclegi) zgodnie z Roz. MPiPS od 01. 03. 2013 r.
Dobowa zagraniczna dieta - okolo 63-95 euro, zależnie od kraju docelowego (okolo 38-52 euro dieta plus okolo 25-45 euro rycz. za nocleg, w razie nieprzedłożenia rachunków za noclegi) zgodnie z Roz. MPiPS od 01. 03. 2013 r.
O MiLoG-u i Loi Macron nawet nie wspominam.

1

~dobry kolega
2019-05-22 16:46:51
Puchaty jak to 500+ nalezy sie tylko obywatelom polski? ajak ktos ma karte pobutu i legalnie pracuje i placi podatki to nie dostanie? czysty szowinizm polacy bez skrepowania wyciagaja lapy po kindergeld w de ale juz sami cudzoziemca nic nie chca dawac
PavelSPM
2019-05-22 17:04:46
~fryc
2019-05-22 15:53:14
"Powielasz po kilkanaście razy te same teksty
Bez sensu. "

Mi nie ciężko powtórnie powielać te same teksty.
Jak by nie było w tym sensu to by ty i ci podobne "nie bluzgały śliną" jak i "nie moczyły się wrzątkiem".
~Wielki Szu
2019-05-22 17:29:27
Belzebub smardzewicki irytujac się na czytana prawdę pisana przez Pawła pokazuje czego prawdziwie się boi.

Bij Paweł prawdą po kulasach zaklamanych dziadów.

1

~Wielki Szu
2019-05-22 17:30:39
Proletariat dziś bieże górę nad dziadami.
~Alfons
2019-05-22 17:49:54
Dziwka zawsze będzie dziwka jedną daje za darmo inna chce kasę. Jak są dające za darmo lub lubiące negocjować po co przepłacać?

Więc powtarzm zróbcie stare korwy miejsce młodym chętnym na przejażdżkę.
~Alfons
2019-05-22 18:00:50
Jeszcze może korwy chciałyby związków a badania mają?
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 34.204.176.189

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2019
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce