Dodaki do Oleju Napędowego na Orlenie = Paliwo Wzmocnione
ID: 226712

Miałem problem z rozruchem mojego diesla myślałem że to świece żarowe..
do tego na zimnym Nierówna praca silnika diesla, wibracje, drgania jakieś
Teraz ładna aksamitna praca silnika. . i już nie klekot + dostałem dodatkowe 15-20% MOCY!
o obniżone spalanie średnio o około na ciepłym 10% i około 30% na zimnym silniku.

Jedni piszą że flirty powietrza do wymiany inni że świece jeszcze inni że dwumasa itd. Ale jaka dwumasa jak mam w aucie skrzynię automatyczną8230; Byłem u dwóch mechaników którzy snuli swoje teorie czytając z fusów. Potem pojechałem do specjalistów do diesla co na co dzień robią wtryskiwacze pompy diesla i naprawiają tylko diesle. Podłączyli mi auto na komputer. Wtryski dają w miarę równo. Kilka kosmetycznych błędów skasowali kosmetyczne błędy.
Ale ci też. . może to może co innego szwankuje. Zapłaciłem 80zł za 15 minut i podobno to tanio! Nikt nic nie wie. Czarna mamba..
i do tego niby śmieszne teksty w stylu. . zmień pan samochód. W moim aucie dalej trzęsło. Trzęsienie takie ze po roku poprzecierały mi się rurki przy silniku jakieś od starowania powietrze podciśnienie..

Aż trafiłem na mądrego. Okazuje się ze w Polsce paliwo ON jest od lat siedemdziesiętych jest 48 cetanowe. Ale Wszystkie samochody zachodnie których w Polsce 99% projektowane są na 53 cetany = świadome psucie powoli auta. I już wiadomo o co chodzi z Verwa, Lotos Dynamic, Schell Power czy inne podobne. Zatankowałem do auta paliwo o większej cetanów, bogatsze o liczbie cetanowej 55 jak napisane na dystrybutorze.
Dziwny.. Obroty silnika wzrosły o około 100. Auto nawet zimne przestało wibrować.
Drgania całkiem nie ustały ale zmniejszyły się o 80% !!!

Zacząłem drążyć temat8230; Pomyślałem że 55 cetanów to też może być fikcja skoro koncerny i reklamy nas wszędzie omamiają, okłamują.
Do tego Verwy dolałem jeszcze dodatek do Diesla. Okauje się że drgania silnika ustały, samochód odpala lepiej (bo maiłem kłopot na zimnym), a zużycie paliwa spadło! Czyli o co tu chodzi??? Im większa liczba cetanowa tym praca silnika lepsza, przy czym Paliwa na stacjach benzynowych lepsza ropa wcale nie jest aż tak dużo lepsza a tylko droższa! Wniosek - lepiej jest dolewać preparaty samemu.
Nie mówię o preparatach na zimę ale na cały rok - polepszających prace silnika.
I Jak mówi ulotka przedobrzyć z dolewaniem nie można bo z krzywej Cetanów robi się prosta na wykresie dlatego ja Dolewam prawie dwa razy więcej. . trochę na oko ale więcej niż zaleca producent ale też mam realne: zużycie paliwa do 10% mniejsze (.. realnie u mnie to wychodzi około 7% po trasie) 25%-30% mniej mi pali na zimnym silniku. Ale podwyższenie mocy silnika to około 15-20% !!!

Ciekawe jest to że człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego i jak dwa razy zapomniałem wlać dodatku do paliwa to znów klekot mniejsza moc i spalania wyższe. Auto przypomina od razu że coś chce.. :) Piszecie, szukacie awarii w samochodzie zamiast sprawdzić jak robią to profesjonaliści np. na stacjach benzynowych.
Popytać trochę to nie jest aż tak tajne... Na gównianym paliwie gównianie się jeździ. Znajomy znajomego pracuje na Orlenie. 8222; VERVA8221; ON 55 cetanów, z 48 cetanów (48 to norma polska paliwa ON) robią tak: 15L dodatku o nawie Cetan R wlewają do kadzi ze zwykłym olejem napędowym przed wlewką z cysterny, zamiesza się już same przy dostawie (całość trwa 20 minut) i masz Vervę 55 cetanów.
Dowiedziałem się przy okazji że cysterna wożąca paliwo ma podział grodziowy tylko na benzynę 95, benzyna 98, i zwykły Olej Napędowy.
Paliwo wzmocnione produkuje się dopiero na stacji paliw za pomocą aplikowania Cetanu R.
Wzmocnionego ON nie wozi się odzienie.

Efekt: Większa moc lepsze praktyczne parametry silnika no i mniejsze spalanie o około 7% u mnie realnie, sprawdzone. Podobno działanie jest na poziomie molekularnym (czyli dwa składniki reagują ze sobą i powstaje nowy lepszy). . trochę tak jak dwa kleje dwuskładnikowe mazie połączone ze sobą robią się w inną chemię jakoś tak mi tłumaczono.
Temat dodatków do ON zacząłem zgłębiać dopiero jak silnik zaczął mi nierówno pracować zainteresowałem się tym dodatkami do diesla dla ON, bo robię swoim busem trasy po 5-7 tyś km miesięcznie.

Na lepszym paliwie nie tylko spalanie mi spadało ale i stukot dieslowski - już nie klekocze! (silnik pracuje męko, a nie wcześniej. . jak traktor), wzrosła moc i czarne kopcenie przy przyśpieszaniu i ruszaniu ustało (rozmawiałem z fachowcami od naprawy diesli i pomp wtryskowych - podobno jak autko kopci na czarno to znaczy paliwo nie spala się w całości, leją wtryski u mnie pompo-wtryskiwacze) podobno bo tak mówią. To czemu jak mam bogatszą mieszankę auto już mi nie kopci na czarno. Proste.
Nie koniecznie to wina zawsze pompo-wtryskiwaczy. Pod kontem temat mnie zainteresował mojego samochodu.

Kolega znajomego który pracuje w firmie w której robią a*alizy chemiczne. Mają spektrometr który robi a*alizy chemiczne każdego związku chemicznego. Po prośbach żeby z ciekawości mi zrobił dałem mu próbki a*alizy - 5 różnych dodatków do paliwa od diesli których opakowania mi w garażu zostały i kilka ml na dnie każdego, wystarczy do a*alizy. Takich firma jak: Motul, Shel, STP i jeszcze jakieś dwa które kupiłem z Tesco za około 20 zł 200ml - 250ml. Nazwy nie pamiętam.. (większość z nich na etykiecie miała dozowanie butelka w Motul puszka na 60-100L diesla) Co się okazało nie do uwierzenia - Kolega czytał te zapisy chemiczne mi 2 razy. PONAD 90% WE WSZYSTKICH TYCH DODAKACH KTÓRE KUPOWAŁEM TO BYŁA ZWYKŁA NAFTA !!! 7-10% to był 8222; Cetan R8221; czyli dokładnie to samo co dają na każdej stacji benzynowej do oleju napędowego jako paliwo wzmocnione. Droższe od zwykłej ropy ponad 20-30 groszy na 1L.

Kiedyś gadałem przy okazji wizyty na stacji paliw z jednym z Orlenowców wypytywałem trochę. . co się okazuje.
Producenci dodatków do sklepu mieszają to w proporcjach 90% nafta i 10% Cetan R Tylko dlatego że jak mi powiedział: 8222; Kupił byś kapselek, nakrętkę.. 10ml czegoś za 20zł???8221; Nie - Dlatego to mieszają z naftą w proporcjach 9:1 Nafta z Cetan R. żeby wyszło 200-300ml, a nie 10-30 ml. Bo nikt tego nie kupi ze względu na wiarygodność - proporcję małej ilości kilku militrów do ceny..
Pomyślałem że *.. nie będę kupował nafty za 15-20zł na 150ml. Długo szukałem producenta lub dystrybutora na Polskę koncentratu 8222; Cetan R8221; nazwę i chemię już znałem i dostałem od kierowcy cysterny na Orlenie :)

Znalazłem dystrybutora Cetan R na Google!
Kupiłem 5 litrów - na etykiecie jest napis: 1L na 1000L oleju napędowego. Zapłaciłem za 40zł/L. Czyli średnio na 1000 Litrów ropy 1 litr CetanuR czyli koszt 1L ON czyli dopłacam do 1Litra zwykłego ON 4 grosze na każdym litrze paliwa wzmocnionego 55 cetanów i mam dokładnie to co Orlenowska Verva, Lotos Dynamic, Shell Vpower, i inne takie. Po co przepłacać na stacjach paliw 20-30 groszy do 1 litra ropy jak samodzielna dolewka wychodzi tylko 4 grosze na litrze !!!

Za droższe paliwo ON, tzw. wzmocnione muszę przepłacić średnio 25 groszy na 1 litrze, a tu 4 grosze! Czyli miesięcznie do tej pory przepłacałem ponad 1000zł dla Orlenu ! *.. NIE!! Teraz mam już na tym 800zł realnych oszczędności co miesiąc! Miesiąc w miesiąc czyli rocznie wychodzi ponad 10 tyś zł oszczędności. Nie jestem idiotą NIE będę nabijał każdym koncernom kabzy.

Ciekawa jest reakcja znajomego pracownika z Orlenu mówię do niego: macie na tym ponad 500% marży!!!8221; śmieje się tylko i mówi że reklama kosztuje a Hołowczyc za reklamę tanio nie bierze.. :)

Wiem że koncerny paliwowe importują bezpośrednio do producenta cysternami. Nie płacie za reklamy tylko za produkt ! To nie żadne ściśle tajne więc podaję link do namiarów na bezpośredniego importera, źródełka, bo wkur.. a mnie że Stacje paliw i producenci paliwa nabijają sobie kieszenie paliw moim kosztem !!! zrozumiał bym 30% marży. . no max 50% ale nie 500% !!!
Moim zdaniem 500% marży to już nie biznes, to bandyctwo !!! Nie przepłacajcie koncernom. Myślcie logicznie.

Cetan R
Po co przepłacać i dawać zrobić innym za coś co kosztuje wiele razy mniej: To jest koncentrat. Ale jest jeden problem firma ta sprzedaje chyba z tego co wiem ten koncentrat do ciężarówek do flot i na stacje paliw wiec minimalna ilość 30L chyba. . może się coś u nich zmieniło.. ?

.. chyba że zagadać o próbkę jak w moim przypadku kupiłem tylko 5L

Posty (48)

~dobry kolega
2017-12-18 20:29:30
po zadnym remoncie auta eksploatoeane na zachodzie sa widocznie jakies inne niz na wschodzie glowna zaleta bezwypadkowosc i licznik nie cofniety o 100 tys
~300
2017-12-18 20:33:47
.. a to ja nie wiem bo sie znam na tym cofaniu. Czasem tylko, czasem x razy dziennie takie obsługuję jak mi handlarz przywiezie i widzę tylko stan licznika.
A ty nie pitol, że w tym aucie wspomaganie działa bez problemów.
~dobry kolega
2017-12-18 20:36:39
no dziala audi kupione w salonie w select prorgram uzywane jechalem nim 235 km h zadnych problemow jak nowka
~300
2017-12-18 20:59:17
... ja kiedyś jechałem 307km/h... jechałem jechałem aż baterie w padzie padły.
Cze.

1

~dobry kolega
2017-12-18 21:01:40
nie wiem czym ty jezdzisz podpicowane gruchoty od polskich oszustow to inna liga niestety
silwio
2017-12-18 22:10:57
O kufa, dacia rs poszła do "żyda", to teraz będzie przynudzał o super "ałdi"...

Ty się lepiej pochwal, czy była jakaś podwyżka u śwajcarskiego dziada... bo chyba nie chcesz powiedzieć że dalej dymiesz za najniższą... -:)

1

~M. Wa
2017-12-19 03:14:40
-300, 307 km to jechałes koledze na recznym
~Scania R520
2018-01-20 12:28:11
No sprawdziłem ten CetanR na trasie.
Rzeczywiście działa. silnik bardziej elastyczny, moc większa, spalanie spadło z 33L do 28-29L = oszczędność 8%
Dzięki za info.
~kieroooo
2018-01-20 13:26:12
REKLAMA DZWIGNIA HANDLU

Pozdro
MercActros
2018-02-01 10:27:44
Fakt!
Samochody projektowane przez inżynierów z zachodnich krajów na 53 cetany, a sprzedają zwykły olej napędowy 48-51 cetanów. Bezczelne zabijanie auta.
Dobrze że można samemu zrobić normalny, lepszy napęd.
Też już słyszałem do tym dodatku Cetan R do oleju napędowego już ponad 4 lata temu. Wiem robią z niego ON wzmocnione. Wiem że to oficjalny dodawany przez koncerny na stacjach paliw
ale nie wiedziałem że dostępny jest również po za koncernami paliwowymi. Kolega mi mówił o tym bo na nim jeździł już kilka lat temu
Miał mi dać namiary ale mi się z nim kontakt urwał.
Proszę o info gdzie kupić ten Cetan? ?
~BazaLogistyk
2018-02-07 14:44:53
Mój Test na sprinterach 313 Maxi CDI
Kupiłem 7 różnych dodatków do ropy podwyższającą wartość cetanową w ON
2 kupiłem w Tesco
3 kupiłem w hurtowni oleju
1 na stacji paliwa
1 wysyłkowo
Po 4 miesiącach testów na tych samych trasach, podobnych temp. zewnętrznej i warunkach na drodze co stwierdzam u nas w firmie.
Przy 4 dodatkach różnica = Żadna! Żadnej różnicy ni w spalaniu ani w dymeniu ani w kulturze pracy silnika ani w mocy silnika.
Dwa dodatki tylko zasługują na uwagę Shell i Cetan R
Z czego Cetan R wygrywa bo cenowo dużo tańszy niż dodatek Shella
I tyle w temacie!
Zamiast się domyślać i pisać na forach bzdury i czytać głupoty na etykietach sami zawsze sprawdzajcie!
~kiero
2018-02-07 14:54:25
Tak ten dodatek cetan był świetny i dobrze się sprzedawał, jak się opłaciło na opale jeździć. Teraz sobie go sami wypijcie nachalna reklamo.
~kiero
2018-02-07 14:55:56
Leje jedynie skydda żeby problemu z paliwem przy dużym mrozie.
~Frey
2018-02-24 17:07:11
nie było
~Cezario1
2018-06-22 13:32:01
Moje uwagi na temat stosowania Centralna r są następujące samochód chodzi bardziej miękko natomiast nie zauważyłem zmniejszenie zużycia paliwa Reakcja po dodaniu go do baku zachodzi po trzech dniach a nie tak jak podaje producent po 30 minutach Dlatego za tankowanie samochodu i jazda w nim w daleką trasę nic nie daje poza tym po otwarciu szybko wietrzeje i trzeba go dodawać 4 razy tyle Ogólnie nie polecam chyba że ktoś ma swój dystrybutor to można spróbować Kupiłem bańkę 5 litrową i drugi raz tego środka już nie kupię
~Cezario1
2018-06-26 08:16:01
Chodzi o cetan r Nie wiem dlaczego ale mój telefon sam zmienia mi tekst
~Kierowca adr
2018-06-27 18:07:22
Z racji że wożę te paliwa i mam dostęp do świadectw, mogę śmiało powiedzieć że autor pier... Głupoty. z czego już największą jest mieszanie vervy na stacji.
~ku-ku
2018-06-29 09:58:09
Ja dolewam wywar z małpich jaj z ogrodu zoologicznego z Afryki !
~ZenonMAN
2018-07-16 13:17:08
U mnie OK sprawdza się.
Sprawdzałem na komuterze na świeżo po 30 minutach i po kilku dniach to samo nic nie wietrzeje
~ZenonMAN
2018-07-16 13:33:51
Sprawdzane z szefem działa to samo co Verwa. U nas w Białystoku dolewają za każdym razem do dystrybutora. Szef obliczył że na ciągnikach ma koło 8% oszczędności i silniki lepiej chodzą. Szef z kierownikiem to mądrale i oszukać się nie dadzą.
~ZenonMAN
2018-07-16 13:56:27
Przewoźnik Finestim Białystok
~JanSpedycja
2018-07-16 14:06:52
"Cezario1" jak może to wietrzeć skro zmienia to liczbę cetanowa na poziomie molekularnym :) Wiem bo rozmawiałem na stacjach paliw o tym dodaktu CetanR co każdy leje do dystrybutorów i baków, zmienia to paramatry oleju na poziomie molekularnym raz na zawsze.
w głowie ci zwietrzało :)
Cezario1 Myśl zamin napiszesz bzdury.
~JózefKierowca
2018-07-16 14:15:47
U nas też szefostwo kupuje bańki tego Cetan
leją lati i zima
a jak lejo i kupujo to pewnie działaw jajo sie zrobić nie dadzo
~Cezario1
2018-10-18 08:43:01
Wietrzeje i traci swoje właściwości bo tak stwierdziła osoba która tym handluje. Dostałem to na piśmie wraz z certyfikatem żeby po otwarciu butelki jeżeli nie zużyje wszystkiego następnym razem dać więcej. Nie jestem chemikiem więc się na tym nie zna. Może nie wietrzeje tylko zachodzi słabsza reakcja molekularna. Na jedno wychodzi. Ponieważ strasznie to śmierdzi włożyłem butelkę litrową do dużego słoika i zakręciłem szczelnie Na wewnęcznych ściankach i dnie słoika pojawił się preparat więc chyba jednak paruje. Dlatego uważam że nie mając własnego dystrybutora nie ma sensu lania tego. Ja teraz tankuję paliwo do karnistra i postoi ono 3 dni z tym preparatem dopiero coś to daje. Silnik miękko pracuje. Jest to kłopotliwe więc następnym razem tego nie kupie.
~Cezario1
2018-10-18 11:49:57
Do Zenon Man Nie wietrzeje po dodaniu do paliwa z paliwem tylko sam preparat po otwarciu butelki jeżeli go szybko nie zużyjesz.
~Jurek DAF
2019-04-01 10:04:50
Dlaczego samochody które właśnie przyjechały z Niemiec jechały jak by lepiej na niemieckim paliwie???
sieć stacji benzynowych ARAL chwali się ma liczbę cetanową 60 !

Mój szef dolewa do dystrybutora CetanR mówi że po testach dziesiątkach testach to jedyny słuszny dodatek
~zcx
2019-04-01 10:12:33
Ten tasiemcowy wpis autora to jeden wielki bełkot.
~Nafta
2021-05-16 19:41:38
Reklama rodem z TV okazje.
Jak sprzedać naftę po stówce za litr.
~abc
2021-05-16 22:57:10
Cetanol zdaje egzamin, jest produkowany w Płocku. Sprzedaja w minimalnych ilosciach po 30litrów.
ono
2021-05-17 10:15:38
... już nawet lokowanie produktu tu jest. :) ale reklama dzwignią handlu.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.80.173.217

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels