REKLAMA

koniec swiata
ID: 250455

czy to już koniec swiata?, swiat sie niedługo skończy? co o tym myslisz?

~alfred nie nobel
*.play-internet.pl

REKLAMA

Posty (18)

~alfred nie nobel
2020-04-01 16:20:08
jak w temacie...
~cycu
2020-04-01 19:34:45
CHYBA TAK
~Rafał solowka
2020-04-01 21:35:08
No w końcu wszyscy wierzący katolicy to powinni się cieszyć że świat się skończy i że każdy trafi albo bezpośrednio albo po czyscu do raju nie ja się nie mogę doczekać kiedy świat się skończy i marnenzyzie ludzkie na nim wyginie a wy?
~jarek ogarek
2020-04-01 21:36:55
juz dawno wiadomo, ze swiat sie konczy
laki81
2020-04-01 21:47:10
Na ten temat jest kilka mądrych publikacji i przepowiedni - które sprawdzają się co do wszystkiego włącznie z obecną sytuacją na świecie i tym "koranowirusem". Tylko, że wielu ludzi się śmieje i mówi, że to zabobony, bajki dla naiwnych - tylko że świat się za bardzo rozpędził i człowiek za mocno ingeruje w wiele spraw i takie mamy skutki, a to nie koniec, to się dopiero zaczyna.
~Breaker Breaker
2020-04-01 21:56:34
Człowiek odkąd przestal żyć z mamutami w trybie zbieracko łowieckim i zaczął rewolucję rolniczą, wyznaczył tym swój koniec
~Breaker Breaker
2020-04-01 23:00:42
Jeszcz3 takiego rycia czaszki przez TV to nie pamietam
~Cyprian
2020-04-01 23:17:41
Ja już przeżyłem co najmniej 4 zapowiadane końce świata. Od tego najpopularniejszego, kiedy to skończył się kalendarz majów a zaczął kalendarz czerwców w 2012 roku, aż po ten w 1986, kiedy to na ogródkach działkowych pod Oławą (dolnośląskie) zaciekła smoła na ścianie altanki i banda katooszołomów uznała, że na ścianie się matka boska objawiła.
I wstawaliśmy z młodszym bratem o 5 rano, bo tam miała się msza odbyć i miał to miejsce objawić uzdrowiciel w duchownej sukience, który leczył dotykiem.
Matka z dwójką chorych synów spędziła 9h w niewiarygodnym tłumie i w kolejce do uzdrowiciela, który miał dzieci dotknąć za skronie i cudownie uleczyć. Obawiam się że ta cała eskapada bardziej mi zaszkodziła niż pomogła. Wyjechaliśmy z domu o 5 rano, a wróciliśmy po 22:00. Po latach dowiedziałem się, że mama jechać nie chciała, tacie było obojętne, ale babcia (matka taty), zapytała go jaki z niego ojciec, jeśli nie chce własnych dzieci do uzdrowiciela zawieźć.
Kiedy w roku 1987 miałem mieć poważną operację, też pomagały mi obie. Matka skupowała dolary, za które w Pewexie kupowała drogie alkohole dla chirurga, lekarzy, pielęgniarek i całej szpitalnej obsługi.
Babka natomiast podobną kwotę zaniosła księdzu, żeby wspomniał o mnie w modlitwie w kościele. I rzeczywiście wspomniał.
Wybełkotał pod koniec mszy : A teraz pomódlmy się za zdrowie 10 letniego chłopca, który będzie miał operację i żeby operacja zakończyła się sukcesem. Po tych słowach wszyscy obecni w kościele zmówili "Ojcze Nasz", "Zdrowaś Mario" i "Wierzę w Boga". Podobno poszło kilkadziesiąt dolarów za jedną modlitwę.
Oczywiscie babka do końca życia wypominała matce, że operację przeżyłem dzięki niej i jej modlitwom, a matka zmarnowała pieniądze jej syna na alkohol, kawę i ciasteczka.
Ja sądzę, że moje zdrowie i brak komplikacji pooperacyjnych zawdzięczam doskonałemu chirurgowi, wspaniałej opiece na sali pooperacyjnej, wstępu dla mojej mamy przez 24/h na dobę do szpitala i prywatnej pielęgniarce wynajętej na 3 miesiące już w domu po wyjściu ze szpitala.
I to właśnie moja matka mi zapewniła za te dolary, które wydała w Pewexie, zamiast zanieść księdzu na nowe auto.
Zabawne jest to, że kiedy babka sama trafiła do szpitala, nie nosiła pieniędzy księdzu, tylko kaczki, kury i jajka chirurgom. Dla siebie, to wiedziała co dobre.
No ale wybaczam jej. Kwiatki już wącha od spodu i niech tam ją ma panbuczek w swojej opiece.

A pandemia jak pandemia.
Ludzkość przetrwała dwie wojny światowe, dżumę, cholerę i nawet komunizm, który pochłonął więcej ofiar niż obie wojny i wszystkie zarazy razem wzięte, także i koronowirusa przetrwamy.
Ludzi jest 7 miliardów, więc nawet jeśli połowa zginie, to i tak zostanie 3, 5 miliarda. Bez obaw.
Nawet kiedy komuś puszczą nerwy i w niebo poszybują rakiety balistyczne z głowicami nuklearnymi, to też przeżyjemy. Przez te 8 minut od wystrzelenia do uderzenia w ziemię, ktoś się w schronie zdąży schować. Zostaną jeszcze jakieś małe wyspy, w które żadne rakiety nie są wycelowane. Najwyżej będziemy żyć w świecie FALLOUTA. Kto grał, ten wie. Będziemy mieli POST-APO na żywo.
ninobzik
2020-04-01 23:20:58
Cypek, wystarczy abyś ty i twoi nawiedzeni kumple, odpowiednio zasilili funduszu padre Rydzyka i pomaszerujecie bezpośrednio do nieba, w towarzystwie kilkunastu dziewic.
~ali baba
2020-04-01 23:47:43
Widze ze nasz laki 82 wrocił., Miałeś banana?, czy jechałes pod innymi nickami?, A ty cypek jak napiszesz referat to ustawy sejmowe sie chowają. brawo wy!!!
BOBI75
2020-04-01 23:56:58
WSZYSCY teraz niech sobie odpowiedzą dokąd tak wszyscy pędzili -WYŚCIG SZCZURÓW!!! Czy może zapomnieli o słabszych i biednych... ZAPOMINALIŚMY WYSŁAĆ SMS na święta. . Rodzina skłócona o majątki... i coś tam.. bo szwagier albo brat kupił Mercedesa czy Bmw na kredyt teraz zostaną na parkingu bo nikt do nikogo nie przyjedzie... auta też nie kupi. FIRMOM wiecznie było mało i mało, pojazdów i kierowców i obrotów wszyscy chcieli dużo zarabiać... A TERAZ koncerny będą produkować respiratory dla ratowania ludzi na świecie... i lawety i naczepy będą za pół stawki transportować... nikt takiego bilansu się nie spodziewał, CZAS SIĘ ZATRZYMAŁ Z WYŚCIGIEM i teraz zapłacą wszyscy... CI BOGACI TEZ a może w końcu nastąpi szacunek i pogarda... Papież W RZYMIE PROSIŁ I BŁOGOSŁAWIŁ pusty plac 8230;. . bo nagle zabrakło nas... SZACUNEK DLA WSZYSTKICH... I MILOŚC BLIŻNIEGO TO JESZCZE PRZETRWAMY NA ZIEMI Ale to będzie dla wszystkich lekcja pojednania... POZDRAWIAM WSZYSTKICH NIE tylko KIEROWCOW... Życzę dużo optymizmu i wytrwałości w tych trudnych chwilach naszego jeszcze życia.. KRZYSIEK K. woj. ŁÓDZKIE
irish_dude
2020-04-02 06:03:46
Właściwie, to żal mi Cypriana.
Uzdrowiciel nie pomógł, chirurg wyciął nie to, co trzeba i tak się biedaczysko męczy na tym świecie...

2

~jarek ogarek
2020-04-02 10:47:25
kiedy p jezus był na ziemi - jego uczniowie pytali go - kiedy nastapi koniec swiata, jezus nie podał daty, ale powiedział im, że po znakach poznacie, ze to jest blisko -szczegóły w ew wg mateusza 24 rozdział- takim znakiem miały byc min - choroby i epidemie
~Krzysztof
2020-04-02 10:56:32
nie -tylko dziadów zabraknie
~Yurkol
2020-04-02 11:06:09
"~jarek ogarek
kiedy p jezus był na ziemi - jego uczniowie pytali go - kiedy nastapi koniec swiata, jezus nie podał daty, ale powiedział im, że po znakach poznacie, ze to jest blisko -szczegóły w ew wg mateusza 24 rozdział- takim znakiem miały byc min - choroby i epidemie"
Te pytania nie były po to, żeby zdyskredytować pozycję mesjasza? Przecież to próba przewidywania przyszłości. To o czym wspomniałeś wynika z historii ludzkości.

Pomyliłeś koniec świata z końcem cywilizacji, które stosunkowo regularnie się zdarzały od zarania dziejów z powodu chorób zwierząt, ludzi, roślin lub zmian klimatycznych. Patrz np plagi egipskie - stary testament. Najgorszą z najgorszych to chyba był pomór bydła lub szarańcza (połączone ze zmianami klimatycznymi, pomór bydła wiązał się też z rozwojem kilka lat później strasznych chorób pasożytniczych i tak przetrzebionych rodzin), to oznaczało straszliwy głód i śmierć milionów.
~Gucio
2020-04-02 11:12:36
Moja tak myśl jak ktoś przygotował tego koroanwirusa - gdzie głównie umierają ludzie starsi emeryci - co za tym idzie emerytury zostaną w np: ZUS. , czyli Państwo zyska. Już od dawna mówiono, że emerytury będą coraz niższe. Tym sposobem każdy z Nas chce mieć takie warunki pracy by na tej emeryturze nie głodować i jakoś żyć a tymczasem wystarczy co parę lat powiedzmy co 20 wpuścić takiego stwora jak ten wirus i po temacie. Owszem chwilowo Państwo poniesie koszta leczenia i inne skutki.
~Yurkol
2020-04-02 11:12:41
Dlatego m. in. są dotacje do rolnictwa, żeby głód się nie powtórzył. Tamtych czasów nie można porównywać, bo wątpię, żeby po śmierci z powodu zarazy 98% pogłowia bydła i np. 90% świń ludność polski skurczyłaby się o 1/2 lub 3/4 w ciągu 5lat. Nie te czasy, świadomość, nie ta technologia.
~Cyprian
2020-04-02 13:02:03
irish dude... Ty się martw o siebie :). Na szczęście jajec mi nie wycięli.
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.237.43.68

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels