Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wcześniejsze emerytury dla kierowców ciężarówek

ID: 279737


Akcja dzieje się w Hiszpanii. W związku z pracami nad podniesieniem wieku emerytalnego z wieku 65 na 67 lat od roku 2027, równolegle trwają prace nad wcześniejszymi emeryturami w wybranych zawodach, a jako że transport jest zawodem wyjątkowo niebezpiecznym nie tylko pod względem wypadkowości, śmiertelności, ale także np warunków pracy, przeciążenia psychicznego lub częstości samobójstw.

~Hiszpan
*.dynamic.gprs.plus.pl

Posty (12)

~Hiszpan
jak w temacie...
~Hiszpan
Przeto Hiszpańscy kierowcy ze stażem co najmniej 20 lat pracy w zawodzie będą mogli liczyć na wcześniejszą emeryturę. Jak widać kierowcy nie zbyt często są w stanie wytrwać całe życie w zawodzie, dożywają wieku emerytalnego, oraz cieszą się zdrowiem na (króciutkiej) emeryturze. Być może chodzi też o pracę na czarno.
~Hiszpan
I co najważniejsze wyszystko zostało juz wyliczone.
1. Powojenny wyż demograficzny przeszedł juz na emeryturę, kilk alat wczesnije niż w polsce ponieważ tam wojna skończyła sie wcześniej.
2. Ci którzy chcieliby teraz wejśc w transport mamiemi wiekiem emerytalnym i tak sie na niego nie załapią.

.ogicznie było z 500+ w polsce, nie zostało wprowadzone wczesniej, bo byłoby zbyt dużo chętnych, zostało wprowadzone pod koniec okresu kiedy kobiety z wyżu przełomu 70/80 mogły w swojej masie rodzic dzieci.
~Ordynator oryginal!
Co ty Hiszpan piertolisz.
500+ zostało w Polsce wprowadzone przez pisiorów, bo ludzie za MAO zarabiali za rządów PO-PSL i nie mieli nawet za co kupić dzieciom jedzenia.
Jak już coś piertolisz, to chociaż z sensem.
~Ręka Ordynatora!
A sensem życia jest gwintowanie i zlopane złocistego trunku, oraz oczywiście koszenie trawy.
~Ręka Ordynatora!
Lubię też chodzić na Wawel pogadać z moim kumplem smokiem.
~Jacek
Może warto pomyśleć o polskich kierowcach, pracujemy w takich samych warunkach, zabrali nam pierwsza grupę, pora zawalczyć o jej przywrócenie.
~crt
wiek emerytalny dla kierowcy powinien wynosić 75 lat.
Stare dziady dzisiaj skladają wniosek o emeryture, a jutro siadają do złoma i w trase.
Zapasione dziady szczęsliwe, bo jest emerytura i kasa za jazdę, dziad trans też szczęsliwy bo nie musi za tetryka płacić zusu, i tak karuzela się kręci.
Regularnie pływam promami, stare dziady ledwo wjadą na prom od razu zapierdzielają w kolejke do kafeterii, spasione, smierdzące knury, ale dziarsko stoją na pół godziny przed otwarciem koryta.
A pózniej beka i chrapie w kajucie.
Skoro wziął emeryture to won z zawodu, jak oni przechodzą badania psychotechniczne? ?? większość z nich nie potrafi liczyć do dziesięciu.
~Ordynator oryginal!
Kiedy byłeś porządnie przegwintowany?
Bo na tych promach, to same cipki pracują.
~robert2
Crt a co powiesz o żołnierzach policjantach czy strażakach? W wieku 45-50 przechodzili na emeryturę i pracowali w firmach ochroniarskich jako kierowcy itp. gdyby taki kierowca emeryt miał że 4-5tys emerytury na pewno by nie dorabial
~crt
robert2 a ktos im kazał w wieku 45 odejść na emeryturę?
Mam w firmie takiego wojskowego emeryta, dziarsko zapiernicza przy naczepie, rozplandekuj, zaplandekuj, czasami trzeba samemu załadować lub rozładować.
Jakoś nie widzę sladów zużycia, typ sobie radzi, a mógł dalej nosić mundur.
Dla mnie jest to zwykła zachłanność na kasę
~robert2
Crt chodziło mi o to że kierowcom chcesz podnieść wiek emerytalny do 75 a inni mają pracować krócej
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.192.48.196

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels