Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Obcokrajowcy chcą pracować w polskich magazynach

ID: 280407


Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na przeprowadzkę do Polski i podjęcie pracy w logistyce. W sektorze pracuje już około 20 proc. obcokrajowców zatrudnionych w naszym kraju. Najwięcej pracowników pochodzi z Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji. Dynamicznie rośnie również liczba zatrudnianych obywateli Indii, Nepalu, Bangladeszu i Pakistanu.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (17)

szatan
I tak wyglądają "inżynierzy" sprowadzani na potęgę zewsząd. Konkurencyjności i innowacyjności gospodarki imigranci przekładający paczki nam nie poprawią. I gdzie ci lekarze? chociaż ich kwalifikacje (a raczej ich brak) też jest podejrzany.
~Tak
Nam potrzeba lekarzy, inżynierów, naukowców, a nie zwykłych pracowników fizycznych. Poza tym kiedyś pracowałem miesiąc na magazynie. Ja 8 godzin od poniedziałku do piątku, a Ukraińcy 12/14 godzin od poniedziałku do soboty. Także dziadostwo, dziady są i w transporcie i w magazynach szukają taniej siły roboczej w ciężkiej sytuacji.
~pielęgniarz oddziałowy
To jest przykład wojny hybrydowej. Pokonają nas nie poprzez strzelanie tylko poprzez zasiedlenie naszego kraju i wyrugowanie nas z rynku pracy.
~Polski Niemiec
A Polacy co robią w Niemczech Anglii dani Norwegii? Holandii też pracują za najniższą
~sid
jestem Polakiem w Niemczech, aktualnie jestem na zasilku i nigdy nie pracowalem za najnizsza, wole do konca zycia na zasilku siedziec jak sie chanbic praca za najnizsze wynagrodzenie
~!!!iiii
Nie wspomniano o jednym aspekcie, że te wielkie logistyki kształcą co sprytniejszych na polskich uczelniach lub zatrudniają studentów studiów dualnych i nie mają ochoty na zatrudnianie Polaka, bo polska jest tylko krajem do ekspansji na wschód po zakończeniu wojny (bez różnicy na jej wynik). To teraz pomyślcie co się stanie jak kadra menadżerska w tych firmach logistycznych będzie z ww. krajów.
~!!!iiii
, bo Polska
~sid
Ale wróce do Polski i śmieciarom będę kierowac
~sid
W tym sensie konieczna charaszo!
~sid
bumek cyk cyk citrwocheńka
~SanchoPanchokierowca Ząbki
Podrobka, tak sądzę.
Co to za różnica czym jeździsz.
Czy śmieciarka, czy dużym itd.

Ludzie nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności kierowcy.
Dopóki nie przejedzie na osiedlu np śmieciarka starszej osoby.

Wtedy będzie zadowolony w prokuraturze, w sądzie, u adwokata

I dowie się, że pracowal za frytki i musi jeszcze pożyczać pieniądze na prawnika.

Nawet jak mu odpadnie koło i kogoś okaleczy
Bo dziadtrans chciał zaoszczędzić na łożyskach, oponach, badz na klockach hamulcowych
i będzie Płacił rentę komuś do końca życia

Wtedy zrozumie, że pracowal za darmo.
~sid
kuku za tepy jestes by smieciarom powozic
~sid
Zabki -dlatego wlasnie czasem bardziej oplaca sie nie pracowac, jak smieciarom powozic. ale tepy sioferak z TYRa tego nie pojmie
~pielęgniarz oddziałowy
Różnica jest taka że Polacy nie odbierają miejsc pracy niemcom, anglikom czy norwegom.
~kiero jedzie taxi
Jechałem ostatnio taxi w Gdańsku. Zwykłym z postoju na tel. było o 1/4 taniej niż te z Ukraińcami z aplikacją.
Kierowcy z tych na aplikacje straszni.
Jeźdź tylko z postoju z polskim kierowcą.
Daję pracę naszym.
~Imbe.. c. l
Do pismaka palnij sie w ten pusty kocioł jak tam masz cos ale co sie dziwić jeden zwój wiecej od kury zeby chodzic i po podwurku niesrac
~!!!iiii
Oddziałowy a na jakiej podstawie ukrainiec, Białorusin, Filipińczyk itd dostają zgodę na pracę w Polsce. Myślę, że chyba jest dokładnie odwrotnie?? Tam zabierasz lub obnizasz pensje na danym stanowisku a u nas masz obowiązek sprawdzić rynek lokalny w starostwie oraz nie możesz zapłacić poniżej średniej oferowanej w regionie dla pracownika nie z krajów UE. Przykład Niemiec/Francuz/Hole nder może zatrudnić Polaka (obywatel UE) za najniższą krajową i nie musi pytać o pozwolenie. Tak samo Polak może zatrudnić Czech, Bułgara, Niemca za najniższą krajową ale jak chce zatrudnić obywatela nie z krajów UE, to musi otrzymać pozwolenie od Starosty i po wywiadzie z UP. Nie dostaniesz pozwolenia jeśli zaoferujesz mu gorsze warunki jak są w Twojej gminie lub jak są polscy kandydaci na to stanowisko.
Taka darmowa lekcja ode mnie dla Ciebie a następnym razem nim coś napiszesz sprawdź u źródła jaka jest prawda.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.226.72.194

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels