REKLAMA

Hop-siup, zamiast pudła - Loop
Utworzona: 2019-02-12

UPS rozpocznie w tym roku testy nowego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Pojemnik Loop, bo tak się nazywa, wykonano z materiału kompozytowego. Dzięki temu jest solidny i trwały.

Pojemnik Loop zaprezentowano po raz pierwszy na ostatnim Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Powstał dzięki współpracy laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań z Addison w amerykańskim stanie Illinois oraz firmy TerraCycle. Został wykonany z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwy w utrzymaniu czystości - można go myć, a finalnie poddać recyklingowi. Upowszechnienie nowego pojemnika na rynku usług kurierskich pozwoli ograniczyć użycie jednorazowych opakowań z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Loop jest nie tylko mocny i trwały, ale i funkcjonalny. Został wyposażony w szczelne zamknięcie oraz wewnętrzne przegrody i przekładki, które zapobiegają przemieszczaniu się produktów i zapewniają bezpieczny transport różnego rodzaju artykułów, także wrażliwych i w formie ciekłej. Przed pierwszą prezentacją laboratorium UPS przeprowadziło rygorystyczne testy nowego pojemnika w warunkach symulowanych (przy użyciu specjalistycznych urządzeń generujących wstrząsy i kołysanie jak na taśmociągach i w pojazdach) i rzeczywistych.

Testy pilotażowe z wykorzystaniem pudełka Loop odbędą się w tym roku w Paryżu i Nowym Jorku. Pojemniki po dostarczeniu do klientów będą od nich odbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki towarów. Okres próbny pozwoli zebrać opinie kurierów i konsumentów, na bazie których możliwe będzie wprowadzenie ewentualnych modyfikacji pojemnika i usprawnienie procesu dostarczania przesyłek z jego udziałem.

Przedstawiciele UPS są przekonani, że szerokie wykorzystanie pojemników Loop nie tylko znacznie ograniczy masę odpadów z opakowań jednorazowego użytku, ale także podwyższy jakość usług kurierskich i wygodę zakupów internetowych. Firma liczy na pozytywną reakcję rynku i pełne wdrożenie tego rozwiązania w wielu krajach.

Rodzi się jednak wątpliwość, czy konieczność odbierania pojemników Loop od klientów nie skomplikuje w pewnym stopniu procesu transportowego i nie wygeneruje dodatkowych kilometrów? Przedstawiciele UPS uspokajają, że nie może być o tym mowy. Zamawiając usługę z wykorzystaniem pojemnika Loop, klient będzie mógł skorzystać z opcji odbioru przy okazji dostawy nowych produktów, bądź zamówić odbiór na żądanie w innym terminie. Żaden z tych wariantów z operacyjnego punktu widzenia nie spowoduje komplikacji, bo pojemniki Loop będą dostarczane w taki sam sposób jak każda inna przesyłka zarejestrowana w systemie, a dostawy i odbiory realizowane będą na normalnej trasie danego kuriera.

Źródło: UPS
Do ulubionych