REKLAMA

Ciężarówka na boku na A4 - autostrada zablokowana
Utworzona: 2019-06-10

Na 304,5 km autostrady, pomiędzy węzłami Kleszów - Ostropa doszło do wywrócenia się samochodu ciężarowego. W związku z tym zablokowana została jezdnia w kierunku Katowic, natomiast w kierunku Wrocławia zamknięty prawy pas.

Dziś o godz. 6.30 na A4 doszło do wypadku, panowanie nad pojazdem stracił kierowca ciągnika siodłowego. Ciężarówka zjechała na pas zieleni, rozdzielający dwa kierunki jazdy i przewróciła się na bariery. Na miejsce przybyły wszystkie służby, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być tzw. wystrzał opony.

Ranny kierowca został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Na miejscu pracują służby. Około godziny 8.00 policjanci i strażacy udrożnili jeden pas ruchu, w kierunku Wrocławia. Prace związane z usuwaniem pojazdu potrwają jeszcze ok. dwóch godzin. Policja zorganizowała objazdy: A4 kierunek Katowice – objazd na DK88 Kleszczów, A4 kierunek Wrocław – na DK78 Bojków. Kierowcy powinni wykazać się ostrożnością przy korzystaniu z objazdów, bowiem policja obsługuje tam kolejne zdarzenie – kolizję dwóch ciężarówek na drodze objazdowej (DK88).Źródło: GDDKiA/policja
Do ulubionych