Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Megaciężarówki na hiszpańskich drogach
Utworzona: 2020-10-30

Amerykańska firma XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, zakupiła 10 dodatkowych megaciężarówek i 280 naczep do użytku na terenie Hiszpanii.

Jak zaznacza XPO Logistics, megaciężarówki mogą potencjalnie zmniejszyć emisję CO2 nawet o 20% w porównaniu do ciężarówek tradycyjnych, ponieważ każdy pojazd o długości 25,25 metra jest w stanie jednorazowo przetransportować 65% więcej ładunku.

25 nowo zakupionych pojazdów będzie wykorzystane do przewozu ładunków częściowych, na trasach usługi między Walencją a Malagą, Barceloną i Madrytem oraz Sewillą i Granadą. XPO jest liderem w transporcie paletowanych ładunków częściowych w Hiszpanii (ponad 5 mln palet w roku 2019).

Nowe naczepy będą używane do przewozu ładunków całopojazdowych i drobnicowych na terenie Półwyspu Iberyjskiego i Maroka. Każda z nich o długości 13,6 m jest w stanie przetransportować do 25 ton ładunku. Dzięki zakupowi, XPO dysponuje obecnie flotą składającą się z około 2400 naczep.

Jesteśmy dumni z bycia liderem w dziedzinie transportu ekologicznego w Hiszpanii. Inwestując w rozbudowę floty wdrażamy najnowsze innowacje, które pozwalają nam rozwijać naszą działalność, a przy tym jesteśmy pozytywnie postrzegani przez naszych klientów i przyczyniamy się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości transportu towarowego powiedział Massimo Marsili, dyrektor zarządzający ds. transportu w XPO Logistics Iberia.

Źródło: XPO Logistics
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels