Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

XPO Logistics powiększa flotę o 80 ciągników IVECO S-Way 460 na paliwo alternatywne
Utworzona: 2020-12-03

Nowe jednostki, które wykorzystują skroplony gaz ziemny (LNG), zastępują starsze ciągniki z silnikiem Diesla należące do floty LTL. Flota drogowa XPO we Francji obejmuje obecnie ponad 250 pojazdów LNG.

Ponadto XPO zainwestowało w 500 pojazdów wyprodukowanych przez Renault Trucks, w tym przyjazne dla środowiska ciągniki siodłowe z silnikiem Diesla oraz ciężarówki z silnikami zgodnymi z Euro VI, która jest najsurowszą normą dla silników Diesla w zakresie kontroli emisji. Pojazdy zastępują starszy sprzęt we flotach firmy we Francji FTL i LTL oraz są wyposażone w najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Nasze ciągłe inwestycje w bardziej ekologiczne łańcuchy dostaw są ważną częścią naszej strategii zrównoważonego biznesu. Będziemy nadal współpracować z dostawcami branżowymi, aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowszych osiągnięć w zakresie wydajności i bezpieczeństwa transportu powiedział Jean-Emmanuel Mongnot, dyrektor zarządzający ds. Transportu we XPO Logistics Francji.

Obecnie XPO wdraża technologię Goodyear Drive-Over-Reader w ośmiu swoich hubach transportowych we Francji. Zamontowane na ziemi czujniki, które mierzą ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika, nacisk na oś i masę pojazdu, mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i kosztów konserwacji oraz proaktywne zmniejszenie liczby wypadków związanych z oponami.

Źródło: XPO Logistics
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels