REKLAMA

Umowa na zakup 150 ciągników podpisana
Utworzona: 2021-04-08

Boekestijn Transport wybiera DAF XF Ultimate.

REKLAMA
Do uroczystego podpisania kontraktu z firmą Boekestijn Transport, na zakupu 150 ciągników marki DAF w wersji Ultimate, doszło 18 marca 2021 roku w siedzibie ESA Trucks Polska w Komornikach koło Poznania. Kontrakt ze strony Boekestijn Transport podpisali CEO Peter Boekestijn i COO Sjef Boekestijn, a także Mariusz Piszczkek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Sp. z o.o., Klaas Elema, CEO ESA Trucks BV. – dealer DAF z Niderlandów oraz Jarosław Szymkowiak, Prezes Zarządu ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – lokalnego dealera DAF.

Boekestijn Transport powstał jako firma rodzinna, założona w 1994 roku przez Arno i Petera Boekestijn. Rozwój przedsiębiorstwa, które zatrudnia w tym momencie ponad 1000 pracowników, pozwolił na stworzenie kompletnych rozwiązań transportowych dla wszystkich sektorów z zachowaniem najwyższych standardów przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów klienta. Firma ta specjalizuje się m.in. w transporcie towarów wysokowartościowych, transporcie leków jaka również transporcie kolekcji polskich projektantów mody do czołowych butików w Paryżu. Flota Boekastijn Transport jest certyfikowana certyfikatem TSR i wyposażona w system bezpieczeństwa TAPA (Transported Asset Protection Association) TSR 1, 2 oraz 3. W chwili obecnej oferuje transport całopojazdowy i drobnicowy pomiędzy Europą Centralną a Zachodnią oraz w kierunku Bałkanów i posiada 10 biur rozlokowanych w strategicznych punktach obsługiwanych kierunków.

Ciągniki XF FT z silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 355kW/483 KM zostały zamówione z zapewniającym najwyższy komfort kierowcy i najwyższą efektywność transportu pakietem Ultimate, którego integralną cześć stanowi system zarządzania flotą DAF Connect. Był on ważnym argumentem wyboru, ponieważ unikalna Otwarta Platforma DAF Connect usprawnia komunikację z wewnętrznymi systemami firmy transportowej. Pojazdy zostaną również doposażone w przetwornice z 220 na 24V – służącą do zasilania np. klimatyzatora postojowego z sieci 220V, co wiąże się z oszczędzaniem energii akumulatorów. Ponadto, dla pełnej przejrzystości kosztów, firma Boekestijn Transport zdecydowała się objąć zamówione ciągniki kontraktem serwisowym w najbardziej rozbudowanej opcji Full Care.

Źródło: DAF Trucks Polska
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels