REKLAMA

Zdradził go ślad białego proszku pod nosem...
Utworzona: 2021-04-08

Kierowca oraz jego kolega zostali zatrzymani przez wrocławskich funkcjonariuszy.

REKLAMA
Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, innego niż zwykle pojazdu, na terenie osiedla Huby. Policyjni wywiadowcy postanowili bowiem skontrolować kierowcę 'śmieciarki' należącej do jednej z prywatnych firm, jakich jest wiele na ternie miasta. Mieli bowiem podejrzenie, że osoba siedząca za kierownicą pojazdu, może być pod wpływem narkotyków. W szoferce samochodu znajdowało się trzech mężczyzn. Jeden z nich trzymał w dłoni etui na dokumenty ze śladami białego proszku. Resztki białej substancji znajdowały się też na jego twarzy, a dokładnie w okolicach nosa kierowcy.

41-letni kierujący po chwili przyznał się, że dosłownie przed chwilą zażywał amfetaminę, korzystając z przerwy w pracy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany. Policjanci sprawdzili też dane pozostałych pracowników firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Jeden z nich, 34-letni wrocławianin, okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.


Na miejscu policjanci zabezpieczyli także biały proszek, który chwilę wcześniej zażywali mężczyźni. Zarówno kierowca śmieciarki, jak i też jego kolega zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki przy Traugutta. Wywiadowcy przy pomocy testera sprawdzili także ślinę kierującego. Okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się zarówno amfetamina, jak i metamfetamina. Od kierowcy została pobrana krew, celem dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy.

Teraz sprawą zatrzymanych mężczyzn zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie substancji odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem to czyn, za który można spędzić maksymalnie 2 lata w zakładzie karnym.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels