Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pod szczególną kontrolą na każdym etapie dostawy

Utworzona: 2021-05-28


Shippeo, europejski dostawca rozwiązań zapewniających widoczność transportu w czasie rzeczywistym, został wybrany przez Coca-Cola HBC do monitorowania na żywo widoczności transportu drogowego na całym rynku. W pierwszej fazie rozwiązanie wdrożono m.in. w Polsce.

Coca-Cola HBC to jeden z największych strategicznych partnerów The Coca-Cola Company w zakresie butelkowania. Dzięki zasięgowi geograficznemu, który rozciąga się od zachodniego wybrzeża Irlandii do wschodniego wybrzeża Rosji oraz od krajów bałtyckich po Nigerię, unikalne portfolio marek Coca-Cola HBC, mieszanka regionów i kanałów dystrybucji sprawia, że jest ona liderem w dziedzinie pakowanych produktów konsumenckich. To także producent napojów, który wspiera zrównoważony rozwój najbardziej na świecie – według Dow Jones Sustainability Index (DJSI).

Każdego roku przewozimy do naszych klientów ponad 400 000 pełnych ciężarówek. Skala i złożoność naszej działalności przekładają się na duże nakłady administracyjne związane z koordynacją z przewoźnikami. Obsługa sytuacji wyjątkowych jest w takiej sytuacji nadzwyczaj czasochłonna. Wdrażając rozwiązanie Shippeo w zakresie widoczności transportu w czasie rzeczywistym, dążymy do usprawnienia naszych operacji logistycznych, jednocześnie poprawiając terminowość dostaw do naszych klientów mówi Valentin Radu, Menedżer ds. Technologii i Automatyzacji Logistyki w Coca-Cola HBC.

Widoczność w czasie rzeczywistym sieci transportowej Coca-Cola HBC zapewniana przez Shippeo pozwoli firmie na dalszą poprawę wydajności logistyki – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej – poprzez usprawnienie współpracy z przewoźnikami.

Platforma Shippeo wykorzystuje uczenie maszynowe do obliczania dokładnych ETA i innych statusów dostaw, które są automatycznie przekazywane w czasie rzeczywistym między naszymi dostawcami i klientami zapewniając w ten sposób pełną przejrzystość oraz ograniczając ilość połączeń, e-maili i innych działań back-office. Dzięki temu nasze zespoły ds. administracyjnych mogą się skupić na aktywnościach o większej wartości dodanej i zarządzaniu wyjątkami kontynuuje Radu.

Wdrożenie tego rozwiązania ma na celu poprawę poziomu usług przy jednoczesnym obniżeniu kosztów transportu. Będzie to możliwe dzięki skróceniu czasu oczekiwania, poprawie elastyczności i planowaniu zasobów.

Chcieliśmy zwiększyć zakres działań zorientowanych na klienta poprzez znaczącą poprawę w widoczności łańcucha dostaw. Po dokładnej ocenie rozwiązań dostępnych na rynku doszliśmy do wniosku, że Shippeo będzie dobrze nadawać się do tego celu. Platforma Shippeo zapewnia zarówno elastyczność, jak i spełnia nasze wyjątkowe potrzeby. Płynna integracja z SAP i naszymi istniejącymi systemami była również ważnym czynnikiem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, ponieważ chcieliśmy ograniczyć czynności wykonywane ręcznie. Pierwsza faza implementacji projektu została zakończona, z ponad 60 wdrożonymi przewoźnikami i powiązanymi partnerami w Austrii, Rumunii, Polsce, Grecji, na Węgrzech i we Włoszech. Wskaźnik śledzenia osiągnął planowany próg i już teraz wykorzystujemy analizę danych, aby poprawić poziom usług i uchwycić wzrost produktywności. Wdrożenie projektu będzie kontynuowane przez rok 2021, obejmując Bułgarię, Czechy, Słowację, Irlandię, Irlandię Północną, Szwajcarię i Ukrainę, a kolejne kraje zostaną wdrożone w 2022 r. mówi Antonio Ventriglia, Dyrektor Logistyki Grupy.

COO Shippeo, Lucien Besse, jest podekscytowany współpracą z Coca-Cola HBC przy tak znaczącym projekcie.

Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc powitać Coca-Cola HBC w społeczności klientów Shippeo. Nie możemy się doczekać współpracy z ich utalentowanymi zespołami, aby pomóc w przeniesieniu ich zdolności transportowych w łańcuchu dostaw na wyższy poziom podsumował Lucien Besse.

Źródło: Coca-Cola Hellenic/Shippeo
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels