Truck.pl

Kierowcy 'małych autek' nie myślą
Utworzona: 2021-06-11

Damian Smulewicz kocha pracę kierowcy zawodowego, do tego jest aktywny na Facebooku, nie unika odpowiedzi na trudne pytania. Właśnie dlatego rozmowa z nim, choć krótka, była bardzo owocna i ciekawa.

REKLAMA
Z czego wynika brak kierowców?
Kierowców jest bardzo dużo, brakuje natomiast driverów z doświadczeniem w tym zawodzie. Większość osób prowadzących ciężarówki ma tylko i wyłącznie... wymagania. Niestety, od siebie nie potrafią zaoferować praktycznie nic.

A dlaczego ty zostałeś kierowcą?
Zawód kierowcy uprawiam z pasji. Bardzo lubię jeździć ciężarówką, poznawać nowe osoby i codziennie być gdzieś indziej.

Sądzisz, że jest szansa, by do tej profesji przybywało kobiet?
Tak. Najlepszy przykład stanowi... moja mama, która również prowadzi duże pojazdy. Świetnie daje sobie radę, powiem więcej: jest lepsza od większości mężczyzn (śmiech).

Kierowcy są źle traktowani

Słysząc o tym jak są rekrutowani driverzy, zaczynam mieć obawę o bezpieczeństwo mijając ciężarówkę….
I słusznie. Zawód kierowcy jest niedoceniany - bardzo źle jesteśmy traktowani, zarówno przez przewoźników jak i przez nadawców. Tymczasem bez nas gospodarka by zupełnie stanęła.

Ponoć kierowcy zarabiają „dużo kasy”. Prawda czy mit?
Wszystko zależy od pracodawcy, kierowcy, kierunków. Firmę transportową prowadzi mój tata. Kierowcy, z którymi współpracujemy, usłyszeli prosty komunikat: „jeśli przedsiębiorca zyskuje na dobrej pracy, to pracownik także to pozytywnie odczuje na koncie”.

Całość materiału dostępna na stronie.
Do ulubionych Truck.pl
Photo by Josh Hild from Pexels