Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Truck.pl

Uwaga: świry w kabinie

Utworzona: 2021-06-13


Angelika i Mateusz tworzą parę nie tylko w życiu prywatnym.

Dzień dobry! Słowem wstępu, chcieliśmy serdecznie podziękować za możliwość udzielenia wywiadu Truck.pl. Naturalnie podejmujemy wyzwanie. Pytania zapewne nie są łatwe, lecz co to dla nas? Lecimy na żywo! Z tej strony Angelika i Mateusz, czyli Transportowe Świry…
Tomasz Czarnecki, Truck.pl.

Ale... ja jeszcze nie zacząłem przeprowadzać wywiadu! Faktycznie świry są nieobliczalne. Teraz to się zaczynam bać. Dobra, raz kozie śmierć, startujemy. Skąd nazwa Fan Page’a? Proszę o dowody szaleństwa.

Mateusz (Transportowe świry): Mamy dopiero pierwsze pytanie, a na naszych czołach już zbierają się krople potu. Nie dlatego, że jest gorąco. To nasz pierwszy wywiad i czujemy stresa (śmiech). Nazwa na Fanpage została właściwie wymyślona spontanicznie. Plan był taki, że gdy zaczniemy razem jeździć, będziemy chcieli pokazać, jak żyje podwójna obsada w kabinie ciężarówki przemierzająca europejskie szlaki. Kiedy pokonywałem kilometry samotnie, a Angelika czekała na egzaminy prawa jazdy C+E, rozmawialiśmy długo przez telefon. Pamiętam, wtedy jechałem z Holandii do Niemiec. Zaczęliśmy wymyślać przeróżne nazwy i właśnie ta najbardziej nam przypadła do gustu. Świr nie zawsze oznacza osobę nieobliczalną, negatywną. Wręcz przeciwnie. Świadczy o pozytywnym nastawieniu do życia i wykonywanej pracy. Profesja kierowcy sprawia obojgu przyjemność, a my tak naprawdę nie przepracowaliśmy ani jednego dnia (śmiech). Dowody poczucia humoru można znaleźć na Facebooku, Instagramie, YouTubie. No dobra, damy jeden dowód szaleństwa - decyzja o ślubie po pierwszej trasie. Byliśmy już zaręczeni od ponad roku, ale brakowało zapalnika do ostatniego kroku. Ciężarówka pomogła podjąć decyzję.

Tak się tylko upewnię, kolor waszych dokumentów jest...
Ehh kolor papierów… Kto by się tym przejmował panie redaktorze… Angelika lubi róż, ja zaś czerwień. To chyba dobra odpowiedź, no nie? A tak na poważnie, wszystko pisane na białym papierze, czarnym tuszem, więc chyba zdrowi (śmiech).

Nagrywamy bez scenariusza

Skoro chcecie na poważnie... Facebook, YouTube, Instagram – prawdziwi ludzie social mediów. Jak wygląda wasz podział pracy? Kto jest reżyserem, operatorem, montażystą, autorem tekstów? No i skąd czerpiecie pomysły?
Bez przesady, lubimy dzielić się z innymi pokazywaniem życia, ale do ludzi social mediów sporo nam brakuje. Nagrywamy bez żadnego scenariusza. Pomysł jest taki, żeby pokazać najwięcej w jak najkrótszym czasie. Wszystko idzie live, bez pisanych tekstów, czy wymyślonych scenek. Totalna improwizacja. Zależy nam na tym, aby pokazać naszą pracę i życie w trasie jak najbardziej realnie. Nigdy nie było i nie będzie tak, że praca kierowcy to tylko jazda i podziwianie widoków. Czy mamy podział w social mediach? Tak. Angelika zajmuje się głównie robieniem i wrzucaniem zdjęć na Instagram, natomiast ja nagrywaniem i montażem filmów. Razem piszemy posty na Facebooka i wykorzystujemy zdjęcia zrobione przez moją narzeczoną.

Może polecicie truckerom jakieś programy do obróbki filmów, zdjęć?
Filmy składam w programie Vegas Pro 17.0, natomiast zdjęcia są bez obróbki. Ewentualnie tylko ustawienie nasycenia kolorów w telefonach, ponieważ to nimi wykonujemy fotografie.

Wspominacie w tekstach o hejcie. Jest on również obecny w środowisku kierowców, branży TSL?
Hejt występuje prawdopodobnie wszędzie, bez względu na branżę, trudno go uniknąć. Ludzie w sieci czują anonimowość, bezkarność, a nawet wielką siłę niczym Arnold Schwarzenegger w filmach akcji. Być może napisanie czegoś przykrego pozwala im podbudować ego? Nie mamy absolutnie pojęcia. Staramy się tym nie przejmować, choć mimo wszystko takie zachowania zostają w pamięci. Mamy widownię obserwującą nasze poczynania, potrafiącą wesprzeć dobrym słowem. To właśnie im oraz odbiorcom poświęcamy czas. Hejt odstawiamy na bok.

Dalsza część wywiadu dostępna pod adresem.
Do ulubionych Truck.pl
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels