Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Truck.pl

Grają w zielone

Utworzona: 2021-06-18


Ciągniki Volvo FH najnowszej generacji sprawdziły się w firmie ExPro.

Grasz w zielone? Gram! Masz zielone? Mam! – znamy taką grę, w której deklarację potwierdza się czynem. Tak też jest w działalności gospodarczej. Są takie firmy, jak ExPro, w których deklaracja poparcia dla działalności proekologicznej potwierdza się konkretnym działaniem, m.in. inwestowaniem w „zieloną” flotę pojazdów marki Volvo Trucks.

Rodzinna firma ExPro z Wałdowa, specjalizująca się w produkcji drewnianej galanterii ogrodowej, ale zajmująca się także transportem międzynarodowym, od lat stawia na markę Volvo Trucks. Ostatnim jej nabytkiem są ciągniki siodłowe FH najnowszej generacji, czyli modele z technologią I-Save, zapewniające oszczędność w zużyciu paliwa i emisji dwutlenku węgla nawet do 10%.

"Zielone” dla ExPro

ExPro okazało się jednym z pierwszych klientów Volvo Trucks Polska, którzy zdecydowali się na zakup pojazdów I-Save. Nic dziwnego, skoro cała flota firmowa składa się z ciężarówek Volvo Trucks. W tym przypadku dostawcą było Volvo Polska. Najpierw cztery ciągniki FH, które firma z Wałdowa odebrała we wrześniu 2019 roku. Po ponad roku, kiedy te pojazdy pokonały już ponad 100 tys. km i potwierdziły się deklaracje producenta o wyjątkowej ekonomice najnowszego FH, w listopadzie 2020 r. przyszedł czas na zakup kolejnych dwóch takich ciągników, a w marcu 2021 r. do ExPro trafiły następne trzy „efhacze”. Wszystkie z niebieskim kontraktem serwisowym, obejmującym m.in. przeglądy okresowe w autoryzowanym serwisie oraz bogaty pakiet assistance, w kraju i za granicą, czyli pomoc świadczona w drodze także przez autoryzowany serwis Volvo Trucks. Wszystkie lakierowane w rzadko spotykanym odcieniu koloru zielonego. Wszakże ExPro gra w zielone…

Z proekologicznymi inklinacjami

Firma ExPro, założona przez Bolesława Prondzińskiego w 1994 roku, zatrudniająca obecnie około 350 osób, stawia na ekologię. Zlokalizowana jest w rejonie, który słynie z bogactwa zasobów leśnych. Drewno używane do produkcji galanterii ogrodowej posiada certyfikat FSC, co oznacza, że pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny. Firma posiada własne środki transportu wyrobów gotowych, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość obsługi klienta. Transportuje także surowiec oraz poprodukcyjne odpady drewniane. Rocznie w eksporcie wyrobów drewnianych bierze udział 1.800 pojazdów ciężarowych, wożąc je głównie do Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii (Niderlandów). Świadczy także usługi transportowe. Pojazdy Volvo najnowszej generacji, zapewniające mniejszą emisję CO2, pasują do tej układanki. Uzupełnieniem są wiatraki, których sporo już postawiono w okolicy zakładu, a stanowią odnawialne źródło energii.

Dalsza część materiału dostępna pod adresem.
Do ulubionych Truck.pl
FIRMOWY SPOTLIGHT
Euroma Maciej Działoszyński


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels