A2: Trzygodzinna akcja i 140 skontrolowanych ciężarówek
Utworzona: 2021-06-09

Inspektorzy ujawnili m.in. przypadki rejestrowania czasu pracy na karcie należącej do innego kierowcy. Zatrzymali także ciężarówkę, którą wykonywano międzynarodowy przewóz bez wymaganego zezwolenia.

REKLAMA
Na autostradzie A2 w pobliżu punktów poboru opłat w Gołuskach i Żdżarach inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli 143 ciężarówki, w tym 120 zagranicznych przewoźników. Kontrolowali przede wszystkim prawidłowość rejestracji czasu pracy kierowców i wymagane dokumenty.

W trakcie wzmożonych kontroli stwierdzili nieprawidłowości związane m.in. z zapisywaniem aktywności na karcie należącej do innego kierowcy. Zatrzymali również białoruską ciężarówkę, którą wykonywano międzynarodowy przewóz rzeczy bez wymaganego zezwolenia. W jednym przypadku tachograf w aucie nie miał ważnej legalizacji, a pojazd nie spełniał wymagań technicznych.

Za stwierdzone naruszenia odpowiedzialność grozi przewoźnikom, wobec których zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Ciężarówkę bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy skierowano na wyznaczony parking strzeżony do momentu okazania ważnego zezwolenia i wpłacenia kaucji na poczet kary.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels