Idealny towarzysz podróży kierowców zawodowych
Utworzona: 2021-06-11

TomTom GO Expert, bo o nim mowa, umożliwi kierowcom wprowadzenie rozmiaru, wagi, rodzaju ładunku i maksymalnej prędkości samochodu ciężarowego, dostawczego lub autobusu, dzięki czemu trasy są wyznaczane odpowiednio dla nich.

REKLAMA
Dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości (HD) i nowemu procesorowi, GO Expert jest cztery razy szybsza niż poprzednie nawigacje. Ponadto jest wyposażona w zaawansowane funkcje, w tym inteligentne wyznaczanie tras dla dużych pojazdów i dokładne informacje o ruchu drogowym, które sprawiają, że każda jazda jest bardziej efektywna.

Ponieważ mapy producenta uwzględniają najnowsze funkcje ADR Tunnel Codes, ograniczenia UN Class oraz zakaz ruchu City Ban, kierowcy będą unikać dróg nieodpowiednich dla ich pojazdów. Nawet jeśli w systemie nawigacji nie ma zaplanowanej aktywnej trasy, ostrzeżenia o ograniczeniach będą informować kierowcę o tym, co czeka go na drodze. Będzie mógł on również otrzymywać aktualne powiadomienia o utrudnieniach, które, biorąc pod uwagę parametry jego pojazdu, mogą mieć wpływ na podróż, np. wysokość mostów, tunele i miejsca poboru opłat. Ułatwia to kierowcom dostosowanie trasy w trakcie jazdy, co prowadzi do bardziej efektywnej i mniej stresującej jazdy.


Profesjonalni kierowcy, wyposażeni w dokładne i niezawodne mapy TomTom, docenią fakt, że mogą być one aktualizowane w urządzeniu GO Expert nawet trzy razy szybciej za pośrednictwem sieci Wi-Fi®. Poza nawigacją, nowy procesor i zwiększona pamięć oznaczają, że urządzenie jest superszybkie (cztery razy szybsze niż poprzednie generacje). Nowy, 7-calowy ekran dotykowy HD zapewnia wyjątkową wyrazistość i jest wyposażony w głośnik o dużej mocy, dzięki czemu urządzenie TomTom GO Expert jest idealnym towarzyszem podróży.

Inne wyróżniające cechy nawigacji to uwzględnienie dziesiątek tysięcy nowych punktów użyteczności publicznej przeznaczonych dla dużych pojazdów. Są wśród nich stacje paliw, miejsca parkingowe i centra serwisowe, które zostały starannie wybrane, aby spełnić potrzeby zawodowych kierowców. Ponadto, dzięki nowym i ulepszonym wskazówkom dotyczącym pasów ruchu, kierowcy będą pewnie poruszać się na trudnych skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Mogą również połączyć swój telefon z urządzeniem za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth®, uzyskując dostęp do zaufanych informacji drogowych od TomTom. Usługa TomTom Traffic pomaga kierowcom znaleźć najszybsze trasy i uzyskać dokładne szacunkowe czasy dotarcia do celu, a także ostrzeżenia o fotoradarach - obie te funkcje są niezbędne dla kierowców zawodowych.

Bardziej niż kiedykolwiek zawodowi kierowcy odgrywają teraz kluczową rolę w transporcie towarów przez miasta i granice. Dzięki połączeniu naszego ponad 30-letniego doświadczenia w tworzeniu map, razem z najnowszą i najlepszą technologią, nowa nawigacja TomTom GO Expert jest wyposażona w takie funkcje, jak niestandardowe trasy dla dużych pojazdów i nowe ostrzeżenia o ograniczeniach. Została zaprojektowana specjalnie dla zawodowych kierowców, aby ułatwić im długie podróże i sprawić, że będą one bardziej wydajne, bezpieczniejsze i płynniejszepowiedział Mike Schoofs, Managing Director, TomTom Consumer.

Źródło: TomTom
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels