REKLAMA

Dzięki nim autonomiczna jazda będzie bezpieczniejsza
Utworzona: 2021-10-14

Volvo Group Venture Capital AB zainwestowała w wiodącą firmę w dziedzinie mierzalnego bezpieczeństwa systemów wspomagania kierowcy i pojazdów autonomicznych. Foretellix Ltd została założona w 2018 roku przez grupę specjalistów zajmujących się weryfikacją i walidacją, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i wydajności autonomicznych systemów jazdy.

Jednym z głównych wyzwań systemów autonomicznych jest określenie, kiedy produkt jest wystarczająco bezpieczny do wprowadzenia na rynek. Tym właśnie zajmuje się firma Foretellix dzięki swojej platformie weryfikacyjnej. Wykorzystuje inteligentną automatyzację i narzędzia do analizy big data, które koordynują i monitorują miliony scenariuszy jazdy, aby zapewnić prawidłowe zachowanie pojazdu autonomicznego we wszystkich możliwych warunkach jazdy, włącznie z przypadkami skrajnymi.

Oprócz wspomnianej inwestycji, na początku roku Volvo Autonomous Solutions nawiązało bliższą współpracę z Foretellix w celu wspólnego stworzenia rozwiązania do weryfikacji dla jazdy autonomicznej, w którym główne kryterium stanowi procent celów weryfikacji, jakie udało się osiągnąć i które działa zarówno na drogach publicznych, jak i na obszarach o ograniczonym dostępie.

Zespół jest bardzo doświadczony, a rozwiązanie jest atrakcyjne dla producenta pojazdów, takiego jak Volvo. Uważamy, że model biznesowy i technologia Foretellix odegrają rolę w przyszłości transportu. Foretellix może dostarczyć Volvo Group dalszych informacji na temat bezpiecznej jazdy autonomicznej mówi David Hanngren, dyrektor inwestycyjny Volvo Group Venture Capital.


Inwestycja Volvo Group Venture Capital jeszcze bardziej wzmacnia nasze partnerstwo z Grupą Volvo i pomoże nam w przyspieszaniu bezpiecznego wdrażania coraz bardziej zaawansowanych systemów jazdy autonomicznej mówi Ziv Binyamini, dyrektor generalny i współzałożyciel Foretellix.

Volvo Group Venture Capital specjalizuje się w dokonywaniu inwestycji napędzających transformację poprzez ułatwianie tworzenia nowych usług i rozwiązań oraz wspieranie współpracy między start-upami a Grupą Volvo.

Na tle trendów kształtujących przyszłość transportu oraz strategicznych priorytetów Volvo Group, kluczowymi obszarami inwestycji dla Volvo Group Venture Capital są usługi logistyczne, rozwiązania lokalizacyjne oraz infrastruktura elektryczna. Organizacja ma zasięg globalny, ale koncentruje się na działalności w Europie i Ameryce Północnej. Transakcja nie ma znaczącego wpływu na dochody ani sytuację finansową Volvo Group.

Źródło: Volvo Group
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels