REKLAMA

Renault Trucks rozszerza gamę elektrycznych ciężarówek
Utworzona: 2021-10-13

Francuski producent rozpoczyna seryjną produkcję 19-tonowego modelu D Wide Z.E. w zakładzie w Blainville-sur-Orne (Calvados), gdzie obecnie produkowane są już dwa inne modele elektryczne: 16-tonowy D Z.E. i 26-tonowy D Wide Z.E.

Wyposażony w dwuosiowe podwozie poprawiające zwrotność, 19-tonowa ciężarówka D Wide Z.E. to idealny pojazd do przewozu ładunków w kontrolowanej temperaturze oferujący zoptymalizowaną ładowność. Ponadto Renault Trucks zaprojektowało nowy system zwiększający efektywność energetyczną elektrycznych ciężarówek wyposażonych w zabudowę chłodniczą. Modele D i D Wide Z.E. w wersjach 16, 19 i 26-tonowych są teraz dostępne z opcją złącza dla chłodni, które będzie dostarczać energię potrzebną dla systemu chłodniczego bezpośrednio z akumulatorów trakcyjnych pojazdu o napięciu 600 V.

Aby zwiększyć możliwości wyboru w zakresie zwrotności, poszerzony został również zakres oferowanych rozstawów osi dostępnych dla modeli D i D Wide Z.E., który wynosi teraz od 3900 mm do 6800 mm, co pozwala na pokrycie większej liczby zastosowań i związanych z nimi potrzeb, zwłaszcza poprzez optymalizację rozkładu obciążenia.


Od roku 2020 Renault Trucks wprowadza na rynek najszerszą gamę ciężarówek elektrycznych. Ponieważ pojazdy elektryczne nie emitują ani CO2 ani NOx, mogą działać niezależnie od ograniczeń nałożonych przez władze lokalne, nawet w okresach szczytowego zanieczyszczenia. Ponieważ są ciche, można je eksploatować w centrach miast w godzinach nocnych. Uznając wkład Renault Trucks w transformację przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności w zakresie transformacji energetycznej i ekologicznej, CORAM (Francuski Komitet Sterujący ds. Badań Samochodowych i Mobilnych) przyznał firmie dotację na rozwój 19-tonowego modelu D Wide ZE oraz na opracowanie wersji z dodatkowymi rozstawami osi.

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels