REKLAMA

Elektryczny agregat chłodniczy nagrodzony
Utworzona: 2022-01-13

Frigoblock (marka Thermo King) otrzymał Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój w Transporcie 2022 za elektryczny agregat chłodniczy FK25i, przeznaczony do montażu w samochodach ciężarowych z elektrycznym napędem akumulatorowym.

Ciężarówka z napędem elektrycznym BEV wykorzystująca agregat Frigoblock FK25i tworzy model dostaw towarów w kontrolowanej temperaturze o zerowej emisji bezpośredniej, który oprócz korzyści dla środowiska daje przewoźnikom większą swobodę operacyjną. Firmy dystrybucyjne zyskują możliwość wjazdu do stref niskiej emisji o każdej porze dnia lub w nocy, gdy ruch jest mniejszy a parkowanie łatwiejsze.

Innowacje i zrównoważony rozwój są głównymi wytycznymi rozwoju naszych produktów, a dzięki doświadczeniu w zakresie elektryfikacji jesteśmy zaufanym partnerem naszych klientów, wiodących w branży firm i organów regulacyjnych w Europie. Będziemy kontynuowali ścisłą współpracę z naszymi klientami w celu dalszego rozwoju technologii o zerowej emisji w transporcie chłodniczym
— zapewnił Laurent Debias, dyrektor ds. produktu i marketingu Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Agregat Frigoblock FK25i wykorzystuje technologię zintegrowanego falownika do współpracy z pojazdami zasilanymi z akumulatorów, minimalizując liczbę podzespołów zużywających energię. Pozwala to na optymalne wykorzystanie mocy baterii pojazdu i przyczynia się do maksymalizacji zasięgu ciężarówki.

Frigoblock zaprojektował nowy system bramki magistrali CAN realizujący bezpośrednią komunikację między samochodem ciężarowym a układem chłodzenia. Inteligentny system sterowania zarządza zapotrzebowaniem agregatu na energię, wykorzystując minimalną jej dawkę, potrzebną do utrzymania zadanej temperatury. Zmodyfikowany system bramki CAN umożliwia również niezależne wyłączenie agregatu chłodniczego w przypadku awarii elektrycznej.

W przyszłości, dzięki zwiększeniu możliwości komunikacyjnych i inteligentnemu planowaniu tras, nasz agregat chłodniczy przyczyni się do zwiększenia zasięgu pojazdów elektrycznych i sprawi, że łańcuch chłodniczy stanie się wydajniejszy
— powiedział Ingo Kaltwasser, kierownik ds. podwozi innych producentów w firmie Frigoblock w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Europejska Nagroda za Zrównoważony Rozwój w Transporcie przyznawana jest co dwa lata przez niemieckie wydawnictwo HUSS-VERLAG GmbH i jego magazyn "Transport". Przyznana w tym roku po raz szósty nagroda wyróżnia firmy z branży transportowej i pojazdów użytkowych podejmujące działania na rzecz zrównoważnego rozwoju. Niezależne jury złożone z przedstawicieli biznesu, nauki, stowarzyszeń branżowych i mediów dokonało w tym roku analizy zgłoszonych kandydatów w 16 różnych kategoriach, w tym także "chłodzenie i ogrzewanie". Wręczenie nagród za rok 2022 odbyło się podczas oficjalnej ceremonii w Monachium.

Źródło: Thermo King
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
STALSPEED


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels