Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

promy24.com

Kolejni operatorzy promowi nakładają sankcje

Utworzona: 2022-03-04


Informacje o sankcjach nakładanych przez operatorów promowych w związku z trwającą wojną na Ukrainie.

Tak jak wiele innych organizacji na całym świecie również niektórzy operatorzy promowi dołączają do listy podmiotów nakładających sankcje i ograniczenia z uwagi na rosyjską agresję i trwające działania wojenne na Ukrainie.

Eckerö Line

Z powodu sankcji wobec Rosji i Białorusi Eckerö Line ogłosił zawieszenie swoich usług dla firm rosyjskich i białoruskich. Ponadto wszystkie pojazdy zarejestrowane w Rosji lub na Białorusi nie będą przyjmowane na statki fińskiego operatora do odwołania.

Wasaline

W związku z wojną na Ukrainie Wasaline zrezygnowało z przewożenia na pokładzie swojego promu Aurora Botnia ciężarówek zarejestrowanych w Rosji. Decyzja fińskiego przewoźnika wchodzi w życie od najbliższego piątku(tj.04.03.22r.)

Stena Line

W odpowiedzi na politykę sankcji USA i UE wobec regionów Doniecka i Ługańska obowiązują następujące środki w związku z odprawą na promach Stena Line.

• Wszyscy kierowcy jeżdżący w imieniu rosyjskich i/lub białoruskich klientów lub kierowcy samochodów ciężarowych z rosyjskimi i/lub białoruskimi numerami rejestracyjnymi zostaną poproszeni o przedstawienie CMR.
• Jeżeli w CMR stwierdza się, że import lub eksport do/z Donieckiej Republiki Ludowej i/lub Ługańskiej Republiki Ludowej, ciężarówka i ładunek nie będą mogły podróżować promami Stena Line.
• Jeśli CMR stwierdza import lub eksport do/z innych regionów lub miast, kierowca, samochód ciężarowy i ładunek mogą jechać promami Stena Line.

Jednocześnie szwedzki operator promowy przypomina wszystkim klientom o obowiązku przestrzegania sankcji zanim dokonają rezerwacji w Stena Line.

Tallink Silja

W opublikowanym 02.03.22 komunikacie Tallink Silja poinformował, że nie akceptuje rosyjskich lub białoruskich firm jako swoich klientów do czasu osiągnięcia pokoju na Ukrainie i zniesienia sankcji wobec Rosji i Białorusi. Zgodnie z tą samą decyzją estoński operator promowy nie przyjmuje również zarejestrowanych w Rosji lub na Białorusi pojazdów cargo na swoich statkach.

Viking Line

W związku z trwającym konfliktem na Ukrainie Viking Line postanowił nie przeprawiać pojazdów typu cargo zarejestrowanych w Rosji lub na Białorusi na żadnym ze swoich statków.

Niniejsza decyzja obowiązuje od czwartku 3 marca 2022 r. do odwołania i nie obejmuje rosyjskich czy białoruskich kierowców prowadzących pojazdy ciężarowe i dostawcze zarejestrowane w innych krajach.

Źródło: pormy24.com
Do ulubionych promy24.com
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels