Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

120 kW mocy i zasięg do 350 km

Utworzona: 2022-04-27


Quantron Qargo 4 to elektryczny samochód użytkowy o dmc 4500 kg i ładowności 2300 kg. Jego światowa premiera odbyła się w siedzibie firmy Quantron AG w Augsburgu podczas wydarzenia o nazwie Q-Days (w dniach 26-28 kwietnia).

Qargo 4 ma maksymalny zasięg do 350 km, co osiągnięto dzięki zastosowaniu akumulatora litowo-żelazowo-fosforanowego, produkowanego przez firmę CATL. Maksymalna moc silnika elektrycznego wynosi 120 kW, a pojemność zastosowanych baterii 81 kWh. Można je naładować prądem stałym w ciągu 1,2 godziny.


Podczas Q-Days firma zaprezentowała portfolio rozwiązań w dziedzinie transportu bezemisyjnego, w tym projekty pojazdów z napędem elektrycznno-akumulatorowym i na wodorowe ogniwa paliwowe, które wcześniej nie były pokazywane publicznie.


Omówiono również inne obszary rozwiązań bezemisyjnych, takie jak retrofitting, czyli elektryfikację używanych pojazdów z silnikami Diesla. Wdrażanie przez Quantron technologii ogniw paliwowych odbywa się we współpracy z firmą Ballard Power i obejmuje pojazdy w różnych klasach tonażowych i wielu wariantach akumulatorowych.


Gospodarz spotkania zaprezentował również inne swoje pojazdy, m.in. ciągnik siodłowy Quantron QHD BEV 50-280 4x2, opracowany na bazie ciężarówki DAF CF z kabiną Space Cab, w nowej stylistyce Q. Baterie o pojemności 280 kWh zapewniają mu zasięg w granicach 200-220 km, a czas ich ładowania wynosi od 2 do 6,5 godziny, w zależności od zastosowanej ładowarki. Silnik o mocy 350 kW (maksymalny moment obrotowy 3500 Nm) współpracuje z automatyczną, 6-stopniową skrzynią biegów Allison.


Pokazano też samochody dostawcze o dmc od 3,5 do 7,2 t, czerpiące energię z akumulatorów lub wodorowych ogniw paliwowych, oparte na furgonach Iveco Daily i Mercedes-Benz Sprinter. Sektor transportu publicznego reprezentował natomiast 12-metrowy autobus miejski Cizaris 12 z napędem akumulatorowym. Uczestnicy spotkania mieli możliwość odbycia jazdy demonstracyjnej wybranymi pojazdami marki Quantron.

Źródło: Quantron
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels