Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Podnoszenie skrzyni przy otwartej burcie

Utworzona: 2022-05-28


Trójstronna zabudowa W3H firmy KH-KIPPER z siłownikiem pod podłogą wyposażona jest w hydrauliczną lewą burtę. Najnowsza modernizacja umożliwia podnoszenie skrzyni na bok przy maksymalnie otwartej burcie hydraulicznej, która pozostaje w ustalonej pozycji podczas ruchu.

Nowy układ hydrauliczny burty jest odpowiedzią firmy KH-KIPPER na potrzeby polskich i zagranicznych klientów oraz efektem ich doświadczeń z eksploatacji poprzedniego rozwiązania. Burta hydrauliczna opuszcza się płynnie w dół od pozycji pionowej do niemal 180°, w zależności od konfiguracji podwozia. Umożliwia to podjechanie wózkiem widłowym pod samą zabudowę i sprawny załadunek materiałów spaletyzowanych, np. kostki brukowej. Po podniesieniu skrzyni i otworzeniu burty do 90° możliwy jest precyzyjny wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu. Materiał nie zanieczyszcza kół i bocznych elementów podwozia umożliwiając łatwy wyjazd spod ładunku, co ma duże znaczenie np. przy sypaniu wałów bądź zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi.


Nowe rozwiązanie daje możliwość bardziej precyzyjnego wyładunku materiału w pobliżu samochodu oraz dodatkowo osłania koła pojazdu przed zasypaniem ładunkiem. Opcja taka jest często stosowana przy naprawach infrastruktury drogowej i znacznie zwiększa funkcjonalność pojazdu. Sama konstrukcja burty oraz jej pozostałe funkcje sterowania pozostały bez zmian w porównaniu z dotychczas stosowanym układem.

Zobacz działanie zabudowy na filmie.

Źródło: KH-KIPPER
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels